Že chcete v novém roce více vydělat? Chytře to jde pomocí „stavebka“
Vůbec nejlepší je, když se dají peníze získat tak, aniž by se člověk musel moc snažit. A kupodivu, v České republice to jde a peníze dokonce nabízí stát. Ne, není to vtip. Chci vám ukázat cestu, jak si pomocí státu přijít na pěkných 2 000 Kč ročně.
Chystáte si lepší budoucnost a jste za to odměněni
Myslet na budoucnost se vyplácí. Co například vaše děti? Jak jim ulehčíte vstup do života? Budete super máma a dáte jim do začátku několik desítek tisíc na nové bydlení? Chtějte jí být. Možností se totiž nabízí hned několik. Co se týče spoření pro děti, je na vrcholu slávy opět oblíbené stavební spoření. Je to i díky změně zákona o spotřebitelském úvěru, který zpřísňuje pravidla pro schválení hypotéky. Pokud člověk nebude mít i vlastní zdroje, bude to mít dost těžké. I vaše dítě zřejmě bude jednou otázku bydlení řešit, takže mu ji můžete ulehčit právě přes vhodně zvolené stavební spoření. Funguje tak, že si určíte cílovou částku, kterou chcete v budoucnu využít k financování bydlení a na tu si spoříte. Většina bank na základě spoření nabídne později i výhodnější hypoteční úvěr. Velkou výhodou „stavebka“ je, že se na něj vztahuje i státní podpora. De facto bez práce (pouze za to, že ročně ušetříte minimálně 20 000 Kč) získáte státní podporu 2000 Kč.
Na zemi je nenajdete, takže není nad čím váhat, nemyslíte? Mezi nejvýhodnější se v současné době řadí ČMSS stavební spoření a stavební spoření od České spořitelny. Před finálním výběrem si vždy udělejte srovnání. Pátrejte po tom, kolik zaplatíte za zřízení, kolik se měsíčně platí na poplatcích i to, jaké úročení nabízí banka.
I další možnosti jsou výhodné
Stavební spoření pro děti máte, teď přichází čas na vás. Jako zajímavé formy spoření se hodí spořící účty, ty se ale vyplatí ve chvíli, kdy máte naspořeno více a úroky tak rychle naskakují. Dobré jsou také termínované vklady. Jejich problémem ale je, že během doby spoření nemůžete na peníze sáhnout. Alternativou je potom spoření do zlata.