You are here
Zažijte Mácháč! Láká na pohodu v přírodě, adrenalin i historii DOMOV 

Zažijte Mácháč! Láká na pohodu v přírodě, adrenalin i historii

Máchovo jezero (Mácháč) je místo, kde chcete trávit letní pohodovou dovolenou. Jeho romantiku možná znáte z díla K.H. Máchy.  Jeho básně jsou sice krásné, nic se ale nevyrovná tomu, když vše zažijete na vlastní kůži.

Máchovo jezero nabízí relax u vody a celou řadu možností pro podnikání výletů do širokého okolí. Nadchne, když chcete zažít bláznivou dovolenou s kamarády, i když si vyrazíte s rodinou a dětmi.

Ubytování za pár kaček s mnoha výhodami

V okolí jezera se nachází několik kempů, liší se od sebe cenou i komfortem. Nehledejte a vsaďte na jistotu, výborné reference mají Staré Splavy a chatová osada Elite. V příjemném stínu pod břízkami stojí chatky (prohlédněte si je na Máchovo jezero chatky). V každé jsou 4 lůžka a nabízí komfort a soukromí. Přímo v kempu se nachází i jídelna s barem, otevřena je přes den i v noci, takže si po náročném dni kdykoliv odpočinete. Co by to bylo za dovolenou v kempu bez opékání. Na bezpečném místě v kempu jsou vybudována hned 2 ohniště, je možné si i půjčit gril. Zábavu pro děti zajistí pískoviště, houpačky a prolézačky. V bezprostředním okolí jsou další dovolenková lákadla – např. trampolíny, minigolf, šlapadla, kolotoče a další.

Dobrá rada: Rezervujte si Máchovo jezero ubytování v dostatečném předstihu. Kapacita není nafukovací a termíny se rychle plní.

Výprava ve vaší režii

Okolí je protkáno cyklistickými stezkami i cestami pro pěší. Vydejte se na procházku do okolí jezera, uchvátí vás malebnost místních lesů. Byl by hřích nenavštívit minimálně jeden z hradů v okolí. Vyrazte například na celodenní výlet na Bezděz či nedaleké hrady Kokořín, Houska a Lemberk.

bezdez

Doporučujeme také plavbu na parníku. Buďte chytřejší a rezervujte si lístky minimálně na jeden den dopředu. Projížďka po Máchově jezeře je vůbec nejoblíbenější turistickou atrakcí.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho :-) Děkujeme

Related posts

Leave a Comment