You are here
Jak zařídit okna, aby efektně zútulnila domov? DOMOV 

Jak zařídit okna, aby efektně zútulnila domov?

Lámete si marně hlavu s tím, jak vyzdobit svá okna, aby lépe ladila s interiérem a přitom nepůsobila prázdně? Řešením je jedině vkusně zvolený bytový textil na okna, který v dnešní době přináší celou paletu moderních designových prvků. Textilní materiál umí s interiérem zázraky, při vhodném výběru splní i praktickou funkci částečného zateplení. Jak na to, aby vše dopadlo na jedničku?

Zaměřte se na vzorované záclony

Největší službu vám v tomto ohledu dopřejí záclony a závěsy. Bez nich si nejde útulné bydlení ani představit. Zatímco záclony slouží k zakrytí výhledu přes den, závěsy se využívají pro získání nočního soukromí, kdy v domácnosti svítíte a bez kvalitního bytového textilu se neobejdete. V obou případech jde o estetický i praktický doplněk interiéru. Moderní záclony jsou k mání v mnoha pestrých vzorech s klasickým žakarovým provedením. Navíc jsou již zapošité pro okamžité zavěšení.

Vyberte závěsy, které ochrání vaše soukromí

Závěsy se nabízejí ve více barevných odstínech a ve většině případů jde o neprůsvitný materiál. Výběr barev a vzorů ovlivní celkový dojem interiéru, měli byste proto dbát na pečlivé sladění s ostatními prvky v domácnosti. Obecně platí, že čím výraznější je dekor závěsů, tím menší světelnou propustnost umožňuje. Závěsy stejně jako záclony můžete získat i v atypických rozměrech nebo si objednat velikost na míru. Před nákupem si proto dobře přeměřte požadovanou velikost pro vaše okna.

Moderní bytový textil kombinuje vzhled s praktičností

V módě jsou momentálně květinové vzory, ale mezi trendy se řadí i neotřelý vzor grafit, spirál, barevných prvků a dokonce i různých motivů. Před finálním výběrem si proto rozmyslete, jakého výsledku chcete dosáhnout, a jak chcete, aby vaše domácnost působila. Mezi statické vzory patří pravidelné členění plochy látky. Dynamické vzory jsou většinou celé motivy, obrázky listů nebo květin. K prosvětlení domácnosti využijete naopak spíše průsvitnější vzory, ale na prvním místě je vždy soukromí a tepelná izolace.

A kde koupit? Podívejte se na bytový textil České Budějovice, určitě si vyberete. V nabídce mají kromě záclon a závěsů také moderní japonské stěny.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho :-) Děkujeme

Related posts

Leave a Comment