You are here
Zahradní bazén nemusí sloužit jen přes léto. Jak na to? DOMOV 

Zahradní bazén nemusí sloužit jen přes léto. Jak na to?

Jaro je ideálním časem pro výstavbu zahradního bazénu. Pokud máte v plánu nechat si postavit vlastní bazén na vašem pozemku a chcete stihnout letní sezonu, kdy je nejtepleji, je právě nyní vhodná chvíle si jeho realizaci objednat. Venkovní bazén však zdaleka nemusí sloužit jen během teplých měsíců, dá se v něm za splnění určitých podmínek koupat po celý rok. Jak na to?

V první řadě je nutné zvolit vhodný typ bazénu. Pro drobné osvěžení v parných dnech si vystačíte s nějakou nafukovací variantou, není ale nijak komfortní, rozhodně si v takovémto bazénu plnohodnotně nezaplavete. Proto je dobré zvolit spíše prostornější zapuštěné bazény. Mají lépe modelovanou konstrukci, zejména tehdy, jedná-li se o moderní bazény vypláštěné těžkou fólií. Díky tomu vydrží na pozemku v jakémkoliv počasí, stačí pouze pravidelná údržba a servis.

Skimmerové versus přelivové bazény

Zapuštěné bazény se dají objednat v několika produktových řadách. Oblíbené jsou stále klasické přelivové bazény, na popularitě však v poslední době získávají skimmerové bazény. Rozdíl mezi těmito typy spočívá především v systému filtrace vody. Přelivové bazény k tomu využívají okrajové kanálky, skimmerové bazény pak mají zabudované otvory pro nasávání vody, jež následně proudí do filtrační jednotky, přímo ve stěnách. To je výhodnější, neboť bazén nemusí být nutně naplněný až po okraj, takže lze snadněji regulovat stav vody, aniž by došlo ke zhoršení její kvality.

Kvalitní zastřešení spolu s ohřevem vody prodlouží koupací sezonu klidně na celý rok

Ať už zvolíte ten či onen typ zapuštěného bazénu na zahradu, chcete-li mít možnost zaplavat si nejen v letních dnech, je rozhodně praktické investovat do zastřešení a ohřevu vody. Bazénové zastřešení spolu s účinným systémem vyhřívání umožní provozovat venkovní bazén na vašem pozemku prakticky po celý rok, klidně i v době, kdy již venku padají teploty k bodu mrazu. Nemusíte být tudíž vůbec odkázáni na klimatické podmínky.

Zapuštěné bazény s vhodným zastřešením a příslušenstvím jsou tedy rozhodně tím nejlepším řešením, které lze zvolit. Poskytují maximální komfort a soukromí, přičemž tím, že netrčí na pozemku jako nadzemní modely, lépe zapadnou do celkové koncepce zahrady. Pěkným příkladem budiž bazén ALBIXON. Společnost ALBIXON realizuje venkovní bazény na míru, a to včetně efektivního zastřešení a vytápění.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho :-) Děkujeme

Related posts