You are here
Začněte si s kolem. I na podzim to jde. CO je potřeba? DOMOV 

Začněte si s kolem. I na podzim to jde. CO je potřeba?

Začít sportovat je vždycky dobré rozhodnutí. I když podzimní počasí není úplně top, rozhodně to není překážka. Pamatujte si, že pro sportovce neexistuje špatné počasí, ale jen špatné oblečení nebo výbava.

Zvedněte se z gauče a vyrazte si na kolo. Abyste si jízdu barevnou podzimní přírodou užila na max, je nutné se dobře vybavit.

Základem radosti z podzimní cyklistiky je oblečení

Když se obléknete do kvality, nezkazí vám radost z jízdy žádná podzimní plískanice. Cyklistické oblečení musí být funkční. Pozor si dejte na střih, v ideálním případně by kalhoty měly mít pružné zóny na kolenou a zadečku, musí odvádět pot a současně být z teplejšího materiálu. Dres volte s dlouhým rukávem. Mezi top patří dres Rocday PATROL Jersey Black. Má prodlouženou délku zad, díky tomu chrání proti prochladnutí.

Jeho velkým plusem je švýcarská antibakteriální úprava vlákna proti tvoření zápachu, která zvyšuje komfort nošení. Dres má střih regular fit, takže si pod něj můžete vzít i hřejivé spodní prádlo. A jeho vychytávkou je utírátko na brýle z měkké tkaniny na vnitřní straně dresu. Ve výbavě by vám na podzim neměly chybět ani cyklistické kraťasy. Buď si je obléknete samotné, nebo jako druhou vrstvu na kalhoty.

Při výběru cyklistického oblečení pamatujte na zlaté pravidlo: Vždy kupujte pro vás ideální velikost. Nikdy ne větší nebo menší, jinak totiž prádlo ztrácí svou funkčnost.

Jděte na to prakticky a myslete na bezpečnost

Do výbavy si pořiďte ještě rukavice na kolo. Není nic horšího, než když vám promrznou prsty. Rukavice také fungují jako ochrana při pádu, zabrání poranění dlaní a zadření štěrku pod kůži při pádu. Noste je na každé vyjížďce. Je vždy výhodou, pokud mají pěnové polstrování úchopu dlaně, eliminuje se tím riziko vzniku puchýřů. Pořiďte si také batoh na kolo, přece jen se v podzimním počasí vyplatí, když si s sebou vezmete náhradní oblečení.

A nezapomeňte na reflexní prvky. Jsou povinné a chrání hlavně vás. S reflexními prvky jste vidět až na 200 m.

Začnete? Koukněte se na nabídku eshop.singltrek.cz. Příjemně překvapuje pestrou nabídkou i cenami.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho :-) Děkujeme

Related posts

Leave a Comment