You are here
Záclony, závěsy a jiný bytový textil zútulní domov. Jak vybrat správně? Akční nákupy DOMOV 

Záclony, závěsy a jiný bytový textil zútulní domov. Jak vybrat správně?

Za pár korun pomůžou dotvořit ideální atmosféru domova, můžete je měnit podle nálady, jejich instalace je jednoduchá a rychlá. Nepodceňujte význam bytového textilu, pusťte si ho domů a dejte vašemu hnízdečku konečně tu finální útulnou tečku.

Vybrat správnou délku záclony je docela věda

Aby záclona působila jako zdobný a současně funkční prvek, musí být správně zvolena její délka. Současné trendy velí pustit záclonu až k zemi a mírně nařasit. Ne všem interiérům ale taková volba sluší. Rozhodně není chyba nechat záclonu kratší. Například záclony sahající nad topení nebo i pár centimetrů nad parapet vytvoří zajímavý prvek v podobě horizontální linky a opticky tak pokoj rozšíří. Než se tedy rozhodnete pro jakoukoliv délku, důkladně to promyslete. V nejlepším případě si všechny varianty vyzkoušejte. Pokud nemáte doma zkušební staré záclony, které můžete bez milosti rozstříhat, kupte si je za pár korun v bazaru.

Záclony mohou hrát v interiéru hlavní roli.

Jak správně změřit záclonu, aby padla přesně na místo?

Změřte si okno na šířku. Aby byla záclona nařasená, vynásobte ji klidně i třikrát. Co se týče délky, počítejte s přesahem pro zavěšení a pro obšití.

Závěsy jako designová třešnička

Závěsy slouží primárně pro zastínění. Současně ale musí ladit k interiéru. Když vyberete správný vzor a barvu, stanou se jeho dominantou. Než začnete vybírat, pozorně se rozhlédněte po místnosti. Musíte mít jasno v tom, které barvy a vzory pokoji dominují, a podle toho pak vybrat vhodné závěsy. Jejich délku a šířku volte stejně jako u záclon.

Závěsy je vhodné sladit s dalším textilem, třeba s polštářky.

TIP: Pokud máte menší okno, je zajímavé pořídit jen jeden závěs, který bude stažený na jedné straně okna. Vypadá to efektně.

Nákup bytového textilu ve vysoké kvalitě na jednom místě

Na nákup záclon, závěsů nebo třeba i povlečení nikam nechoďte. Jednodušší je vybrat si z pohodlí domova. Vyzkoušejte e-shop www.dante.cz. V nabídce mají záclony, voály, organzy, závěsy, textil do dětského pokoje a mnoho dalšího. Záclony vyberete podle barvy, výšky, vzoru, typu i dalších kritérií. Na objednávku nabízí možnost nechat si objednanou záclonu obšít po okrajích a na horní okraj našít řasící stužku. V případě jakýchkoliv dotazů lze firmu kontaktovat i přes telefon na 777 111 818.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho :-) Děkujeme

Related posts

Leave a Comment