You are here
Vypadávání vlasů: Znáte jeho příčiny a víte, jak se bránit? DOMOV 

Vypadávání vlasů: Znáte jeho příčiny a víte, jak se bránit?

Krásné, pevné a pružné vlasy jsou snem každého z nás. Jak muži, tak i ženy chtějí mít upravený účes, jímž na sebe v pozitivním slova smyslu upozorní. Ne vždy se to ovšem daří. Na vině je především vypadávání vlasů. Jedná se o velmi nepříjemný proces, který je patrný mnohdy na první pohled. My se proto zaměříme na příčiny vypadávání vlasů, preventivní opatření a samozřejmě doporučíme i konkrétní přípravky.

Proč nám vypadávají vlasy?

Úbytkem vlasového porostu hlavy trpí jak ženy, tak i muži. Důvodů alopecie, tedy plešatění, existuje hned několik. My je postupně vyjmenujeme a popíšeme.

1. Dědičné dispozice

Nejčastější příčinou alopecie jsou bezesporu dědičné dispozice. Hormon testosteron se u každého z nás začne více či méně měnit v dihydrosteron označovaný jako DHT. Ten dokáže oslabit vlasové cibulky a vlasy následně vypadávají.

2. Příliš suchá pokožka

Jestliže máte nadměrně suchou pokožku, nejspíše jste se také setkali s lupy. I jejich vznik má vliv na postupné vypadávání vlasů a plešatění. Lupy tedy nejsou pouze jakýmsi kosmetickým strašákem.

3. Nedostatek vitamínů a potřebných prvků

Jestliže nejsou vlasy dostatečně vyživovány, nastává velký problém. Pokožka potřebuje spousty různých prospěšných vitamínů a látek. Z vitamínů jmenujme například biotin. Z ostatních prvků nelze nezmínit měď, zinek a v neposlední řadě selen. Většinu těchto látek obsahuje strava, dodávat je lze i prostřednictvím různých přípravků.

4. Stresové situace

A že jich není málo. Během dne se dostáváme do momentů, které nás hodně svazují. Mnohdy dochází ke stresu v důsledku nezbytnosti vyřešení hned několika složitých pracovních či jiných úkonů. Strach z toho, že neuspějeme, je velmi frustrující a stres je na světě. Vlasy v takovýchto momentech také značně trpí. Na vlasové cibulky negativně působí volné radikály, které vznikají.

5. Zvýšená produkce mazu

Velkou nepříjemností mohou být mazové žlázy produkující větší množství mazu. Ten se podílí na nezdravém vzhledu vlasů a jejich padání.

6. Zdravotní problémy

Za alopecií jsou často ukryté zdravotní obtíže. Na mysli máme především poruchy štítné žlázy, případně hormonální změny. Za ty mohou choroby, ale třeba i těhotenství či přechod u žen.

7. Nevhodná péče o vlasy

Jestliže své vlasy neustále barvíte, sušíte anebo naopak vlníte, nemá to na ně dobrý vliv. Stejně tak není optimální neustálé nošení pokrývek hlavy.

Prevence jako základ

Nesmírně důležité je se o vlasy starat. V následujících pěti bodech vyjmenujeme činnosti, jež je zapotřebí řešit. Jedná se tedy o:

– volbu správné stravy obsahující vhodné tuky a hodně bílkovin,

– nepřetěžování vlasů spoustou kosmetických přípravků,

– zajištění občasné masáže či peelingu pokožky hlavy,

– dodržování dostatku pohybu a zdravého životního stylu,

– pohlídání si hormonů, případných onemocnění spojených s jejich úbytkem.

Správná péče jako základ

Určitě je zapotřebí vybírat správné vitamíny na vlasy , které podpoří jejich růst a vzhled. Naším prvním tipem je doplněk stravy Hair Booster obsahující měď, zinek a spousty vitamínu B. Vypadávání vlasů mohou omezit i kosmetické přípravky, jako například vlasový aktivátor Reghaar , který pomáhá snížit i množství lupů.

 

V nabídce společnosti Walmark najdete takovýchto kvalitních výrobků hned několik a určitě si vyberete.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho :-) Děkujeme

Related posts

Leave a Comment