You are here
Vybíráme ten pravý polštář DOMOV 

Vybíráme ten pravý polštář

Polštáře slouží k pohodlnému snění, ale i na parádu. Každopádně na jejich vzhledu a kvalitě záleží, proto bychom si je měli správně vybrat. Hlavně podle účelu použití.

Proč složitě hledat polštář?

V první řadě si musíme uvědomit, že polštář je základem plnohodnotného spánku. Když se nám neleží pohodlně a ve vhodné poloze, dobře se nevyspíme, bolí nás za krkem, záda, hlava a neustále hledáme tu správnou pozici. Určitě jste už někdy zažili noc přerušovanou neustálým upravování nevhodného polštáře pod hlavou. Ne a ne najít tu správnou polohu, abyste zabrali. Ráno jste vstávali rozlámaní a bez nálady. S vhodným polštářem se vám to už stávat nemusí.

Pro výběr polštáře je třeba znát vaši oblíbenou spánkovou polohu. Podle ní se odvíjejí tvar a velikost polštáře. Dalším kritériem je materiál výplně. U toho se ohlížíme na zdraví a zohledníme případné alergie. Mezi nejvyužívanější náplně patří mikrovlákno, paměťová pěna a peří.

Polštáře z peří a vlny

Věděli jste, že ani klasické péřové polštáře nemusí být zapovězeny pro alergiky? Prvotřídní husí peří, jemné a kvalitní, se jako náplň polštáře výborně hodí. Vždyť to věděli lidé už odedávna. Když je peří správně upraveno, alergikům na domácí prach vadit nebude. Péřové polštáře jsou šity tak, aby z nich peří neunikalo a dovnitř se nedostali roztoči.

Dalším tradičním výrobkem v moderní podobě jsou vlněné polštáře. I ty mohou ve zdravém domově najít své místo. Obsahují stoprocentní vlnu, díky které poskytnou výjimečné termoregulační vlastnosti. A k polštáři si rovnou můžete pořídit vlněnou přikrývku. Čeká vás klidný spánek bez zbytečných teplotních výkyvů.

Antibakteriální materiály

Alergici a astmatici mohou bez obav sáhnout po polštářích s mikrovláken. Dobře absorbují vlhkost a nedrží se v nich roztoči. Vyperete je doma bez obav i na vyšší teplotu. Kdo chce zachovat co nejvyšší hygieničnost, může si pořídit do postele antibakteriální polštáře. Obsahují takové látky, jež zabraňují množení bakterií.

Zdravotní polštáře pro optimální oporu

Chcete polštář klasický nebo zdravotní? Stále více lidí sáhne po druhé jmenované variantě. Zdravotní polštáře nejsou určeny jen pro lidi s nějakými obtížemi. Spí se na nich mnohem lépe a lehce se přizpůsobí tělu během spánku a změn poloh. Kdo se ve spánku neustále přetáčí a nepreferuje jednu pozici, měl by upřednostnit přizpůsobivý polštář, středně vysoký a středně měkký, s náplní pružnou a zároveň pevnou.

Zdravotní polštář poskytne spolehlivou oporu pro hlavu, ramena a krk. Lze jej prát na vyšší teploty a udržet hygienicky čistý. Ortopedicky tvarované polštáře dokážou u některých lidí výrazně pomoct zkvalitnit jejich spánek. Třeba i po mnoha letech, kdy už pořádně nevěděli, jak si mají v noci lehnout.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho :-) Děkujeme

Related posts

Leave a Comment