You are here
Víte, co u dětí způsobuje intolerance laktózy? DOMOV 

Víte, co u dětí způsobuje intolerance laktózy?

Dětský organismus nemusí být ve všech ohledech tak dokonale vyvinutý, jako třeba ten dospělý. Není to nic výjimečného. Jedním ze známých případů je určitě intolerance laktózy.

K tomu problému dojde většina maminek, pokud hledá rady, jak zabránit dětské kolice. Jste na tom stejně? Podívejte se, co všechno může způsobit neschopnost organismu trávit laktózu tak, jak je třeba.

Bolesti bříška

Ty samozřejmě mohou být spojeny i s řadou jiných důvodů. Je proto třeba postupně vylučovat jednu příčinu za druhou. Většinou se dojde až k tomu, že se potvrdí výskyt intolerance laktózy. Pokud tedy vašeho malého potomka pravidelně bolí bříško a vy nemůžete najít žádnou odpovídající a v podstatě také logickou příčinu, buďte si jista, že je to právě tento důvod, který se může jevit jako takový, který je celkem reálný.

Plynatost

Druhým poměrně známým efektem toho, že si dítě neporadí s laktózou, je rozhodně plynatost. Ta může být spojena hned s několika konkrétními projevy, ale původce může být stále stejný. Ještě ne úplně dokonalý organismus, který by si s danou látkou bez potíží poradil. U dětí se tak objevují:

  • Příliš časté a intenzivní prdíky
  • Nafouklé břicho
  • Takzvané zaražené prdy

Průjem

I častý výskyt průjmu může jasně ukazovat na to, že se u dětí objevila tato zdravotní komplikace. Někdy může být průjem běžný a je dán konkrétní kombinací jídla. Ne vždy tomu ale tak je. Pokud je průjem, spíše vodnatý a celkem intenzivní, tak to může jasně ukazovat na tento problém.

Křeče

Ty se objevují v oblasti dětského bříška. Mohou se objevovat nahodile, stejně jako mohou být i celkem intenzivního rázu. Pokud bolestivé projevy ukazují právě na křeč, také za nimi můžete hledat ony problémy, které jsou spojeny právě s problémem laktózy. I zde je nutné komplikaci začít řešit, abyste své dítě bolestí zbavila.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho :-) Děkujeme

Related posts

Leave a Comment