You are here
Uvažovala jste o darování vajíček? DĚTI DOMOV 

Uvažovala jste o darování vajíček?

Darování vajíček je hojně propírané téma, které má své zastánce a současně i odpůrce, kteří za ním vidí jen byznys „s dětmi“. Z lékařského hlediska se jedná hlavně o pomoc matkám, které nemohou mít děti, protože jejich vajíčka nejsou vhodná, či se jim vůbec netvoří. Od jedné ženy k druhé se tak dostává šance, jak otěhotnět a těšit se z vlastních dětí. Současně je to i docela náročná procedura. Napadlo vás, že pomůžete?

Dárcovství je zátěž, ale pomůže

Hned na začátku musíte vědět, že dárcovství není pro každou ženu. Ideální dárkyní je žena ve věku 18 až 33 let, která již má za sebou porod (není to ale podmínkou). To, jestli jste či nejste vhodnou dárkyní, posoudí centrum asistované reprodukce. Musíte počítat s tím, že se nejedná o proceduru, která trvá den či dva. Je to mnohem složitější. Na začátku vás bude čekat vyšetření lékařem, gynekologická prohlídka a také odběr krve. Lékaři si musí být jisti tím, že dárcovství zvládnete. Pokud jste vhodnou dárkyní, následuje již samotný proces. Po dobu 7 dnů vám budou aplikovány podkožní injekce. Jejich cílem je stimulace vaječníků, aby vytvořily vajíčka. Poté následuje odběr vajíček, který se provádí pod krátkodobou narkózou. Vajíčka se odeberou velmi šetrně pomocí tenké jehly. Podrobněji je vše pospáno na stránkách dárcovství vajíček Praha.

dárcovství vajíček

Finanční odměna jako kompenzace

Dárcovství je dobrovolné. Každá žena si musí uvědomit, že ji to na určitou dobu omezí, například v den odběru si musí vzít volno v práci. I proto každá dárkyně obdrží finanční kompenzaci nákladů až do výše 25 000 Kč. Darování je absolutně anonymní.

Rizika jsou minimální

Můžete narazit na informace o tom, že je darování pro ženy velice rizikové. Není to ale pravda. Rizika jsou mimořádně nízká. Je ale fakt, že ženy pociťují bolesti v podbřišku, hrozí také krvácení z vaječníků, ovšem to dokáží lékaři rychle a šetrně řešit. Vyjádřeno čísly, dochází ke komplikacím v jednom ze 3000 až 3500 odběrů (podrobněji jsou možná rizika popsána zde).

Nejčastěji se ženy ptají, zda bude mít odběr vliv na jejich pozdější šance otěhotnět. Pravda je, že dosud nikde na světě nebylo potvrzeno, že by odběr negativně ovlivnil šance na otěhotnění. Kompletní informace nejdete na fertility-ivf.eu. Jedná se o oficiální web EUROPE IVF International, Centrum asistované reprodukce, které provádí umělé oplodnění v Praze.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho :-) Děkujeme

Related posts

Leave a Comment