You are here
Tip na výlet: Krokodýlí ZOO v Protivíně DOMOV 

Tip na výlet: Krokodýlí ZOO v Protivíně

Nevíte, kam se s rodinou vydat na výlet o víkendu? Chcete se svými dětmi navštívit místo, kde se zároveň něco naučí? Pak vám doporučujeme návštěvu krokodýlí ZOO v Protivíně, kde můžete poznat všech 23 recentních druhů krokodýlů, získat informace o jejich ohrožení i krocích, které jsou podnikány k jejich záchraně.

Hledáte-li možnost originálního výletu, který bude zajímavý pro celou rodinu, doporučujeme vám navštívit krokodýlí ZOO v Protivíně. Tato ZOO byla založena na základě soukromého chovu současného majitele pana Miroslava Procházky, který své první zkušenosti s chovem krokodýlů získal již ve svém mládí ve Stanici mladých přírodovědců v Písku.

Dnes je tato ZOO velice oblíbeným cílem turistů všech věkových kategorií a nechybí ani program určený školám s názvem Cesta do pravěku aneb pravěká ZOO. V rámci této expozice žáci škol mohou vidět dermoplasty a kostry různých živočichů, poznat kostnaté ryby, želvy a další velice zajímavé živočichy. Velice oblíbená je pak expozice mláďat včetně zdejších líhní.

ZOO světové úrovně

Krokodýlí ZOO – Protivín je chovatelsky velmi úspěšná. Na jaře minulého roku například oslavila světový úspěch. Podařilo se zde totiž odchovat mláďata gaviála indického, a to jako v jediné ZOO mimo tropické pásmo.

V krokodýlí ZOO v Protivíně také můžete vidět světovou raritu – jedinou bílou samici gaviála sundského na světě, která se jmenuje Afrodita. Dále je zde možné vidět Čambala a Gangu – jediný chovný pár gaviálů indických v Evropě nebo Golema – největšího chovaného krokodýla v ČR – krokodýla mořského.

Ideální výlet pro celou rodinu

Krokodýlí ZOO v Protivíně je vhodná k návštěvě pro celou rodinu. Každý si zde zkrátka přijde na své. Navštivte tuto ZOO a poznejte zvířata, která obývala naši zemi společně s dinosaury.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho :-) Děkujeme

Related posts

Leave a Comment