You are here
Souboj velikánů Casio a Festina. Které se více líbí vám? DOMOV Móda 

Souboj velikánů Casio a Festina. Které se více líbí vám?

O kvalitních hodinkách se říká, že i když si je koupíte, vlastně je máte jen v opatrovnictví. Když mají kvalitní strojek, vydrží i několik desítek let. Právě kvalita je charakteristickým znakem dvou předních výrobců Casio a Festina. Která značka se více zalíbí vám? My jsme dost na vážkách.

Jestliže máte blízko k originalitě, milujete preciznost a líbí se vám luxus za přijatelnou cenu, značky Casio a Festina vás musí zajímat.

Casio jako malé počítače s vysokou estetikou

V roce 1946 založil Tadao Kashio firmu s názvem Casio, věnoval se zpočátku jen výpočetní technice. Vášeň vkládaná do síly malých strojků ho postupem času přivedla až k hodinkám. První digitálky spatřily světlo světa v osmdesátých letech. Znamenaly prestiž a vynikaly odolností. Stejně je tomu i dnes, ale něco se přece jen změnilo. Casio má zaostřeno na design. V současné době vyrábí několik modelových řad pro muže, ženy i děti.

Velký retro úspěch!

Obrovskou popularitu zažívá modelová řada Retro. Značka se vrací ke svým kořenům a vytvořila edici hodinek s retro designem. Největší úspěch slaví zlaté hodinky Casio či elegantní krásky v barvě růžového zlata. Dokážete si představit, že budou dělat společnost vaší ruce? Nemusíte končit jen představami, hodinky jsou cenově dostupné. Zlaté digitálky jsou k mání za 1 490 Kč, ve stříbrné variantě za 849 Kč.

Elegance v podání Festiny

Historie značky se začala psát v roce 1902, boom zažila (stejně jako Casio) až v osmdesátých letech 20. století. Hodinky Festina okamžitě poznáte. Značka si dlouhodobě zakládá na střídmém designu, mezi typické znaky patří oblé linie, decentní barvy a větší číselník, který vypadá stylově na pánské i hubenější dámské ruce.

3krát jinak

Festina boduje u zákazníků širokou nabídkou. Vyberou si ti, kdo touží po extravaganci, i vyznavači umírněnějšího stylu. Značka má 3 hlavní modelové řady: Sport, Trend a Classic. Každá je trochu jiná, společným znakem je preciznost a důraz na funkční design.

TIP: podívejte se i na další dámské a pánské hodinky. Když nakoupíte za více než 1000 Kč, máte dopravu zdarma.

 

Líbil se vám článek? Sdílejte ho :-) Děkujeme

Related posts

Leave a Comment