You are here
Šití je opět v módě DOMOV Móda 

Šití je opět v módě

Jste manuálně zručná a baví vás něco tvořit? Pak popusťte uzdu fantazii, projevte svou kreativitu a vytvořte si něco pěkného na sebe. Šití je nyní opět v módě a aspoň svůj šatník obohatíte o něco, co nemůže nosit každá žena. Možná jste si všimla, že drtivá většina módních značek prodává vesměs to samé zboží.

Mnoho mladých slečen sní o tom, že se z nich stanou módní návrhářky. První pokusy začínají právě načrtnutím střihů a jejich zhotovováním na šicím stroji. Zatímco dřív uměla šít každá dobrá hospodyňka, dnešní dívky zvládnou stěží přišít knoflík. Nicméně abychom nekřivdili úplně všem, i v mladších generacích se najdou šikovné švadlenky, které si s pomocí šicího stroje leccos vyspraví.

Nevzdávejte se svého starého šicího stroje

Máte doma starší šicí stroj značky Singer, Lada, Veritas, Nicoleta, Brother či Zetina? Poohlédněte se ve sklepě nebo na půdě a vůbec se nebojte toho, že se tento stroj používal za dob vaší maminky. I dnes lze sehnat náhradní díly na šicí stroje starších značek a koupit nový díl je v drtivé většině případů mnohonásobně levnější než pořizovat celý nový šicí stroj. Pokud vás tahle zábava pohltí, samozřejmě si pak pořídíte důmyslnější moderní techniku, s jejíž pomocí bude celý proces ještě jednodušší. Šití ale funguje jako každá jiná činnost – je lepší začínat od základů a ne hned sednout k modernímu stroji, který udělá vše sám.

sewing-machine-1806096960720

Kreativní zábava s minimální investicí

Náhradní díly do šicích strojů stojí zpravidla pár desítek, maximálně stovek korun. Ceny za nitě a jehly se pohybují také v nízkých hladinách, největší položkou jsou látky. Pro začátek ale můžete využívat staré látky, které máte doma (zeptejte se maminky či babičky, jistě budou nějaké mít), nebo rozpárat staré oblečení, co už nenosíte, a využít ho jako materiál pro tvorbu lepších kousků.

Namotivovali jsme vás? Najděte šicí stroj, objednejte náhradní díly na www.sicistroje-obchod.cz a pusťte se do díla.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho :-) Děkujeme

Related posts

Leave a Comment