You are here
S čím si rádi hrají kojenci a batolata? Nechte si poradit s výběrem hraček DOMOV 

S čím si rádi hrají kojenci a batolata? Nechte si poradit s výběrem hraček

Kdo si hraje, nezlobí. Známé moudro platilo ještě dávno před tím, než se díky francouzskému pedagogovi Pierre de Coubertinovi dostalo do povědomí široké veřejnosti. Jenomže vybrat pěknou, užitečnou a nezávadnou hračku může být trochu oříšek. Zvlášť, když jde o tak specifickou skupinu dětí, jako jsou kojenci a batolata. Pokud máte obavy, že do nákupního košíku vhodíte naprostý propadák, přečtěte si tento článek.

Jaké hračky pro kojence?

Některé maminky kojí své ratolesti do věku tří, či dokonce čtyř let. Jiným dělá kojení obrovské problémy a musí miminku podávat umělou výživu. Obecně se však termín kojenec označuje dítě ve věku od jednoho měsíce do jednoho roku. Jaké hračky pro miminka patří mezi ty „nej“?

V prvních měsících života si miminko vystačí samo se sebou. Objevuje vlastní tělo a zkoumá okolí. Ale přestože si ještě nedokáže hrát jako starší děti, budou ho zajímat předměty, které se dají snadno uchopit. Dobrou volbou jsou chrastítka, nejrůznější omyvatelné hračky a zkrátka vše, co malý človíček udrží a může olizovat a cucat, aniž by hrozilo vdechnutí jakékoliv části.

A nezapomeňte ani na oblíbený kolotoč nad postýlku. Novorozenci sice nedokáží rozlišit barvy, ale hračky, které lze zavěsit nad prostorem dětské postýlky, stimulují sluchové a zrakové vjemy.                   

Jaké hračky pro batole?

V batolecím věku, který se počítá od prvního do třetího roku života, si již malé děti řádně vyhrají prakticky se vším, co jim přijde pod ruku. Přesto je důležité výběru hraček věnovat řádnou pozornost, a to především z důvodu bezpečnosti. A kromě toho jsou k dostání hračky, jež pomáhají při rozvoji mnoha stránek osobnosti.  

Batolata milují zvukové a hudební hračky, kostky a puzzle (přirozeně uzpůsobená pro nejmenší děti), hrazdy a hrací deky, kousátka, chrastítka a v pozdějším batolecím věku také stavebnice s většími díly. Velmi populární jsou interaktivní sety LEGO Duplo – dle výrobce se hodí pro malé stavitele ve věku od 1,5 roku.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho :-) Děkujeme

Related posts