You are here
Rozhovor se stylistkou Kate: Pomáhá měnit negativní nastavení v hlavě ženy vůči sobě samé. Jak přesně a proč i vy? DOMOV Rozhovory 

Rozhovor se stylistkou Kate: Pomáhá měnit negativní nastavení v hlavě ženy vůči sobě samé. Jak přesně a proč i vy?

Má to prostě v oku a pomáhá ženám se obléknout do nich samých. Kate Ziegler poslechla vnitřní hlas, rozvinula svůj talent a ve svých 38 letech intenzivně pomáhá ženám, aby objevily a vyjádřily svou jedinečnost. Rozhovor s Kate je inspirace a určitě začátek cesty ke krásnějšímu a spokojenějšímu já.

Kate, kde vznikl nápad pomáhat ostatním ženám se oblékat?

Práce v oblasti módy mě lákala od dětství. Ale svůj sen jsem se odvážila realizovat až ve svých 32 letech, v roce 2014, po absolvování rekvalifikačního kurzu na Módní styling ve Škole stylu, kde jsem se přesvědčila, že můj vnitřní hlas nelže a dovolila si připustit, že mám talent a oko na to, co vypadá na jaké postavě dobře a také pochopila, že nejenže dokážu prostřednictvím oblékání vyjádřit něco ze sebe, ale že by mě moc bavilo využít této schopnosti a aplikovat ji na ostatních ženách. Po kurzu jsem si také vyprofilovala zaměření na osobní styling “reálných žen” před módním stylingem v umělecké sféře – módní editorialy apod. Viděla jsem důležitost a potenciál v tom dostat pomyslně “luxusní” službu mezi lidi. Nikdo nechodí neoblečený a mnoho žen trápí věčné trauma a la “stojím před plnou skříní, ale nemám co na sebe”.

Přece jen vstoupit na tenký led poradenství je odvaha. Říkat ženám, že můžu být ještě krásnější, asi není úplně jednoduché…

Jsem vystudovaná učitelka angličtiny. Učila jsem od svých 21 let a mám za sebou 10 let výuky všech věkových kategorií ve státní i soukromé sféře. Myslím, že učení mi dalo skvělý základ pro poradenství. Ochota předávat, poradit, pomáhat. Je to rodinná profese a mám to tudíž v genech. Bylo jen otázkou času, kdy a jak to kreativně více spojit s vizuální / kreativní stránkou, která ve mně dřímala.

Jak se oblékat inspirace

Velmi důležitá je část, která mé spolupráci s klientkou předchází. Žena, která necítí potřebu mé pomoci, mě neosloví. Přichází v momentě, kdy dospěla k tomu, že by ráda zapracovala na svém vzhledu.

Změna začíná v nás samotných, uvnitř. Jen tak je možné se dál rozvíjet a efektivně přijímat pomoc i komplimenty okolí. Nezbytným předpokladem mé spolupráce s ženou je její chuť pracovat na láskyplném pohledu sama na sebe, odhodlání převzít zodpovědnost za pocit spokojenosti sama se sebou a uvědomění si toho, že to za ni nikdo jiný neudělá.

Myslím, že stejně jako v životě, v oblékání neexistuje dobře a špatně. Nezaměřuji se na hodnocení, kritiku, ale na rozvoj. Pracovat efektivněji s tím, co již v šatníku máme. Někdy stačí jen obléknout to jinak, přidat osobitost. Cílem není vyhodit klientce půl skříně, aby měla pocit, že to, kam dosud v oblékání dospěla, bylo úplně zbytečné. Naopak, reflektuje to její život, ji samotnou. Já díky tomu mnoho přečtu, i když se s klientkou znám jen pár hodin. Stav její skříně je východisko. Není potřeba kompletně vše přetransformovat, aby byl výsledek lichotivý a v souladu s postavou i charakterem.

Vzpomenete si na první klientku?

První klientkou byla kamarádka Evička a její obrovský šatník byl na zaučení naprosto ideální. Moc mi jako zkušená podnikatelka, (pozn. v té době kosmetička, nyní koučka žen), se stejnou cílovou skupinou – ženy pečující o svůj vzhled, pomohla. A je to tak dosud. Tehdy jsme ten šatník třídily celý víkend a Eva měla obdivuhodnou výdrž ve zkoušení outfitů. Stále spolupracujeme. Nedávné třídění šatníku jsme dokonce natočily – Šatník s Evčou. Pokrok z naší spolupráce je znatelný, nyní je z Evča minimalista, který si vystačí s jednou malou skříní.

Kolik klientek už jste měla a pamatujete si třeba na nějaký velký úlet v módě, se kterým klientka přišla?

Včetně žen, které prošly kurzem Osobní styl, to již bude kolem stovky. Měla jsem navíc skvělou příležitost účastnit se jako stylistka například několikadenní akce v nákupním centru, kde jsem za den mohla obléct a poradit desítkám zákazníků.

jak se správně oblékat inspirace

Obecně u nás v Česku nejsme moc výstřední. Za úlet spíše považuji takovou všeobecnou zálibu v pohodlí a běžném nošení věcí, které jsou původně určené k velmi specifickým účelům. Mám na mysli například outdoorové boty či multifunkční batohy určené do terénu a náročných podmínek. To není úplně vhodná výbava do kanceláře. Ale jak jsem již zmínila, vše lze řešit kompromisem. Takže když klientka miluje batohy, ukážu jí, že praktický účel může splnit i batoh, který je zároveň pěkný, stylový a že úchytky na horolezecké karabiny do práce nebo s kočárkem až tak moc nevyužije.

Když je řeč o těch pro stylistu trochu strašidelných kouscích, dala jsem je dohromady do takového vtipného projektu s názvem Jdou tělové silonky. Najdete ho na mém youtube kanálu a sociálních sítích.

Co podle vás nesmí žádné ženě v šatníku chybět? Existuje nějaký univerzální kus oblečení, který by měla mít v šatníku každá žena? A je naopak něco, na co by všechny ženy měly zapomenout?

Nazývám to šatníkové minimum. Zahrnuje několik základních kousků, které jsou tak univerzální, že se všechny hodí k sobě a zároveň každý z nich vypadá skvěle k jakémukoliv dalšímu oblečení. Pomáhám ženám postavit si základy šatníku dle jejich typu postavy a osobních preferencí. Doslova to usnadní ženě život. Na který kousek by ženy měly zapomenout? Název videa, o kterém mluvím výše, mluví za vše.

Bez kterého kousku vy osobně nedáte ani ránu?

Nebyla bych to já, kdybych neměla ani jedny šaty. A kdybych měla mít jediné, tak jednoduché malé černé šaty, které lze nosit na desítky způsobů.

Jaký styl oblékání je vám osobně nejblíže a co naopak moc nemusíte?

Ty nejoriginálnější outfity vznikají mícháním stylů a kontrastováním zdánlivě nekombinovatelných kousků. Mým heslem je “nezavrhuj žádný kousek na ramínku, dokud to nevyzkoušíš”. Každá jsme jedinečná, pokud se na sebe žena naladí a řídí se více tím, co je blízké jí než tím, co vidí na jiných, získá osobitý styl, který je jen její a to je to, co chci předat. Jednoduše řečeno, nemusím bezduché kopírování trendů bez osobitosti.

Kdy se na vás mohou nebo měly by ženy obrátit?

Obrátit se na mě může úplně každá žena, ať už se v oblékání cítí více či méně jistá. Důvody mých klientek jsou různé. Někdy je to jen zvědavost, touha vyzkoušet stylistku, rozšířit si obzory a posunout se ve své módní zálibě ještě dál. Nejčastěji je důvodem odhodlání změnit přístup sama k sobě, nechat si pomoct přijmout svůj daný typ postavy a naučit se vidět na sobě přednosti. Mnoho žen oblékání vyloženě nebaví, zažívají traumata před skříní i na nákupech. A to je něco, co se dá díky spolupráci se stylistkou změnit.

Jsou některé problémy v oblékání, které se opakují?

Jsou to přešlapy, kdy si žena nevědomky ublíží kombinací, která ji nelichotí – opticky rozšiřuje, zkracuje, zakrývá pas a podobně. Když budu konkrétní, zkrácené délky kalhot a barevné přesekávání, balónové sukně, které už tím názvem by mohly napovědět, jak v nich postava působí, ale z nějakého důvodu jsou mezi některými ženami velmi oblíbené. Snažím se jít vždy do hloubky a hledat důvod. Stejně jako spousta jiných problémů, podoba našeho šatníku může mít kořeny v dětství, reflektuje naše životní traumata i zážitky. Oblékání je odrazem naší duše mnohem více, než si uvědomujeme. Tvrdit, že náš zevnějšek je jen povrchní slupka by bylo velmi neuvážené.

Jak probíhá kurz? Jak probíhá den se stylistkou? Pro koho je lepší kurz a pro koho den se stylistkou?

Kurz Osobní styl má velmi nabitý program. Velká část je věnována typologii postav. Téma, které prostupuje celým kurzem, je sebevědomí. Kurz má velmi působivý efekt pro ženy, které si nevěří. Je to velmi citlivé, proto jsem kurzy uchopila motivačně a také interaktivně. My ženy si totiž dokážeme úžasně pomáhat navzájem, povzbudit se. Vlídný pohled jiné ženy a kompliment překvapí. Vzniká osobní atmosféra, která dává prostor změnit naše negativní nastavení v hlavě vůči sobě samé. Kurz se skládá z teorie, kterou po kurzu natrvalo obdrží absolventky formou ebooku. Každý blok má diskuzní nebo praktickou část podloženou pracovními listy. Ženy vypracovávají úkol samy nebo spolupracují, využívají oblečení pro sestavení outfitů na různé příležitosti, prostřednictvím koláží se dozví něco nového o sobě… Kromě postavy řešíme také Kariérní šatník, vztahy s lidmi, péči a udržitelnost v šatníku.

služby stylistka inspirace

Na kurzech je k dispozici oblečení a doplňky, se kterými pracujeme. Nové poznatky ženy po kurzu aplikují ve svém šatníku i při nakupování. Pokud se však nechtějí rozhodovat samy, je vhodné využít mou službu Den se stylistkou. Ten den se věnuji jen individuálním potřebám dané klientky. Nejdříve si v klidu popovídáme u kávy, abychom se lépe poznaly, naladím se na klientku a cíl naší spolupráce a pak už vyrazíme do šatníku nebo na asistované nákupy.

Oproti skupinovým kurzům je služba Den se stylistkou založená přímo na práci se skříní klientky nebo výběru věcí pro danou ženu v obchodech. Vytvářím pro ni kombinace a zároveň si hodně povídáme a v podstatě při individuální spolupráci klientku zároveň školím na míru dané osobnosti.

Ženy často potřebují reagovat na aktuální změny v jejich životě – návrat do práce po mateřské, nástup do první práce po studiu, změna proporcí… Občas ženy přicházejí s tím, že dostávají signály z okolí, při kterých se necítí vhodně v tom, co mají na sobě, chtějí to změnit, ale neví, jak. Posuny v našem životě je potřeba reflektovat do vzhledu. Žena na to nemusí být sama. Stejně jako se nechá ostříhat od kadeřníka, který je odborníkem na vlasy, tak je naprosto přirozené nechat si pomoct od někoho, kdo je profík na oblékání. Žena vyřešením svého vzhledu šetří čas, peníze i trápení, a může se lépe věnovat svým aktivitám.

Ráda bych ještě dodala, že mé služby poradenství a kurzy budou moct ženy od listopadu využít i v online podobě.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho :-) Děkujeme

Related posts

Leave a Comment