You are here
Retro chmelové brigády se vrací! Co takhle vyrazit? DOMOV Drbárna 

Retro chmelové brigády se vrací! Co takhle vyrazit?

Pokaždé, když vidím film „Starci na chmelu“, tak si pohrávám s myšlenkou, jak krásné to asi muselo být. Já sama jsem nikdy na chmelovou brigádu nevyrazila, protože už se nekonaly, ale moje mamka, táta i teta o ní vždy vypráví jako o dřině, za kterou se skrývalo plno zábavy. Proto jsem byla dost překvapena, když jsem narazila na informaci, že se chmelové brigády znovu vrací. Hlavou mi vrtá, jestli náhodou nevyrazit. A co vy dámy, jely byste?

Retro pracovní prostředí bez mobilu!

Aktuálně pořádané chmelové brigády vypadají skutečně jako ta, kterou si vybavíte z Starci na chmelu. Brigádníci dostávají jídlo do ešusu, bydlí na ubytovně, přes den pracují v noci se baví. brigádu lze pojmout jako návrat do starých časů i jako odpočinek od uspěchaného světa mobilů a internetu. Na chmelnici totiž často není signál, takže paráda. Rozdíl je pouze v tom, že dnešní brigádníci mají na starost spíše sběr zbytků nesklizeného chmelu, čištění chmelnic, sušení, pytlování a úklid.

sběr chmelu, zdroj pixabay.comJako slušný přivýdělek třeba pro maminky

„Dnešní brigádníci už na chmelových brigádách nepracují ani zdaleka zadarmo. Jde o poměrně dobře finančně hodnocenou záležitost. Dostávají hodinou mzdu a navíc i výkonnostní bonusy a prémie za dosažení daných cílů sběru,“ uvedla Zuzana Lincová, ředitelka pracovního portálu Profesia.cz.

Kde sehnat chmelovu brigádu?

Organizováním chmelových brigád se zabývá společnost Chmelda. Míst ne brigádě je dost, protože český chmel je v kurzu. Zvýšený zájem je evidován hlavně ze strany malých pivovarů, kterých se v ČR už 302. Zajímavostí je, že se v ČR zvýšila i celková produkce piva na 20,1 milionu hektolitrů.

Uložit

Uložit

Líbil se vám článek? Sdílejte ho :-) Děkujeme

Related posts

Leave a Comment