You are here
POZOR – vědci upozorňují na novodobou epidemii v ČR! DOMOV Zdraví z přírody 

POZOR – vědci upozorňují na novodobou epidemii v ČR!

Nejen českou republiku ale i celý svět zaplavila nová epidemie. Podle vědeckých výzkumů lidem chybí vitamín D, což může mít celou řadu negativních následků! Co hrozí a dokýká se to i vás?

Co způsobuje nedostatek vitamínu D v těle?

Mnoha lidem v ČR i v dalších civilizovaných zemích chybí vitamin D, což pro ně může mít celou řadu neblahých následků. Nedostatek vitamínu D způsobuje například: řídnutí kostí, které může snadno přejít v osteoporózu. U dětí může nedostatek „déčka“ způsobit problémy ve vývoji jejich pohybového ústrojí. Na problém upozorňuje MUDr. Michaela Tomanová, která je primářkou Rehabilitačního ústavu Brandýs nad Orlicí a odkazuje na aktuální vědecké studie, které tuto problematiku zkoumají na celosvětové úrovni. Je také velmi důležitý pro imunitní systém. Například děti, které mají dostatek vitamínu D jsou méně náchylné k chřipkovým onemocněním.

Image_foto_rehabilitacni_ustav_brandys_n_orlProč nám vitamín D chybí a jak to napravit?

Vitamin D získává naše tělo prostřednictvím slunečního UV záření. „Lidé dnes hodně pracují v uzavřených místnostech, kam se sluneční paprsky nedostanou. Tráví také více času zavření doma. Když jsou ven, hodně se namažou opalovacím krémem s vysokým faktorem, což je sice dobře, ovšem lidé tak brání i tomu, aby tělo mohlo vytvářet vitamín D,“ vysvětluje lékařka Michaela Tomanová.

Jak zajistit dostatek vitamínu D?

Získání dostatečného množství vitamínu je v podstatě velmi snadné. „Pro normální typ pleti stačí pobyt asi 10 – 15 minut na slunci denně bez opalovacích přípravků,“ uvedla Michaela Tomanová, primářka Rehabilitačního ústavu Brandýs nad Orlicí.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho :-) Děkujeme

Related posts

Leave a Comment