You are here
Poradna pro zodpovědné: Jak si správně pojistit domácnost! DOMOV 

Poradna pro zodpovědné: Jak si správně pojistit domácnost!

Nedávná záplava naší chaty mě přivedla na myšlenku, co bych asi dělala, kdybych neměla řádnou pojistku. Odpověď? Oči plné slz, bezmoc, sklíčenost a cesta do banky pro půjčku, kterou budu horko těžko splácet. Naštěstí jsem hlava chytrá a pojistku mám. Jak jste na tom vy? Máte alespoň základ? Ne? Přečtěte si, jak moc velkou chybu děláte a jak ji napravit.

Pojištění nemovitosti jako nutný základ

Pokud vlastníte byt, rodinný dům nebo třeba jen chatu, zajímejte se o pojištění nemovitosti. Jeho účelem je chránit vás v případě, že bude objekt poničen přírodními živly, zloději či při nečekaných událostech, jako jsou přepětí v síti, prasklé vodovodní potrubí apod. Vztahuje se výhradně na nemovitost a také na zahradní vybavení (plot, bazén, anténní systémy apod.). Dejte si pozor – tato pojistka musí být vždy sepsána na jméno majitele! Máte například dům po babičce a pojistka je psaná na ni? Udělejte změnu! Jak postupovat se dozvíte zde.

Pojištění domácností v novém kabátě

Pojišťovny nabízí ještě pojištění domácností. To se vztahuje na věci movité. Jsou to koberce, nábytek, spotřebiče, kuchyňská linka a další vybavení, kromě toho i cennosti a peníze. Chrání vás i při loupeži či při řádění vandalů. Až do nedávné doby bylo možné tento typ pojistky sjednat jen pro trvale obývané domácnosti. S velkou změnou přišla pojišťovna Ergo, která na trh uvedla pojištění Bezpečný domov PLUS. Je možné ho zřídit i pro rekreační objekty!

bd_plus_keyvisual

Majetkové pojištění jako nejčastější varianta

Třetí variantou je majetkové pojištění, které kryje škody na věcech movitých i nemovitých. Je nejoblíbenější, ovšem jeho problém je, že nelze sjednat pro rekreační objekty.

Kolik zaplatíte?

Za pojištění se platí řádově několik tisíc korun ročně. Cenu pojistky ovlivňuje velikost obytné plochy a výše pojistných limitů. Více se platí ve velkých městech a v rizikových oblastech.

Nepodceňujte to, doufám, že vám tato inspirace bude přínosem a vy si pojištění zařídíte co možná nejdříve. U Ergo lze vše vyřídit online…

Uložit

Líbil se vám článek? Sdílejte ho :-) Děkujeme

Related posts

Leave a Comment