You are here
Pohovka má být stylovým, zároveň však plně funkčním doplňkem domácnosti. Jak na její výběr? DOMOV 

Pohovka má být stylovým, zároveň však plně funkčním doplňkem domácnosti. Jak na její výběr?

Pokud se chystáte na pořízení nového nábytku do vaší domácnosti, rozhodně nezapomeňte na výběr pohovky, respektive sedací soupravy. Je nezbytnou součástí zejména větších bytů a rodinných domů, kde se stává dominantou obývacích pokojů. Na co si dát pozor při jejím výběru?

Velikost pohovky se má řídit rozměry pokoje

V okamžiku, kdy si v obchodě vybíráte novou pohovku do obývacího pokoje, je v první řadě na místě zvážit její rozměry. Pohovka by vždy měla být zvolena tak, aby dokázala pojmout všechny členy vaší domácnosti. Je samozřejmě nutné brát ohled na parametry místnosti, v níž musí zbýt dostatek prostoru pro ostatní nábytek a volné průchozí místo.

V menších bytech je ideální rohová pohovka, kterou přisunete ke stěnám místnosti. V prostorném obývacím pokoji se nebojte zvolit luxusnější model. Dnes už se ve specializovaných obchodech dají bez problémů pořídit velmi objemné pohovky, jež pojmou klidně až 10 osob.

Určitou alternativu představuje rozkládací pohovka. Lze ji v případě potřeby využít jako dočasné či trvalé lůžko, což je praktické hlavně v malých bytech panelových domů, kde je obecně problém s nedostatkem místa.

Oblíbené materiály

Před pořízením nové pohovky do bytu je na místě dát si pozor rovněž na materiály, z nichž je nábytek vyrobený. Především jde o svrchní část, na kterou usedáte, potažmo uleháte.

Klasické pohovky s látkovými svršky jsou sice levné, je u nich ale zapotřebí počítat s náročnější údržbou, těžko se z nich odstraňují různé fleky od jídla a pití. Velmi elegantní řešení pro změnu představují pohovky v kožené úpravě. Kvalitní přírodní kůže je vysoce odolná vůči poškození, má přirozenou vůni a působí luxusně, což ocení především milovníci designu. Stylová pohovka z kůže se zcela jistě stane onou kýženou stylovou dominantou pokoje, zároveň bude plně funkčním kusem nábytku ve vaší domácnosti.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho :-) Děkujeme

Related posts