You are here
Pohádkově romantická dovolená dostává reálnou podobu v České Kanadě DOMOV Tipy na výlety 

Pohádkově romantická dovolená dostává reálnou podobu v České Kanadě

Když v druhé polovině 20. let 20. století český cestovatel a novinář J. A. Trpák použil poprvé název Česká Kanada, chtěl do rodného jindřichohradecka nalákat turisty. Neobvyklým pojmenováním chtěl poukázat na to, že nemusíme nikam cestovat dlouhé hodiny, abychom viděli, jak krásná příroda dokáže být.

A platí to dodnes. Území Česká Kanada se rozprostírá mezi Jindřichovým Hradcem, Novou Bystřicí, Kunžakem, Dačicemi a Slavonicemi. Na ploše více než 300 km2 jsou rozesety rybníky, skalní útvary, hluboké lesy, prostě nádherná příroda připomínající tu kanadskou.

Stvořena pro aktivní dovolenou

Bez názvu 2

Česká Kanada je protkána desítkami kilometrů cyklistických stezek i klasickými turistickými trasami. Mezi nejznámější lákadla patří sklaní útvar Ďáblova prdel, svůj název nemá jen tak náhodu, až uvidíte, pochopíte. Dále to je Graselova naučná stezka, budete chodit místy, kterými se toulal a na kterých se ukrýval lupič Johann George Grasel. Za prohlídku stojí i hrad Landštejn, městečko Slavonice či některá z mnoha rozhleden nabízející úchvatný výhled do širokého okolí. Vyhledávaným zážitkem je jízda po Jindřichohradecké úzkokolejce, v létě se konají speciální jízdy parních vlaků. Lákadlem je také Bizon ranch.

Ve vilách a na parádním místě

Už jen z našeho výčtu je jasné, že jeden den na návštěvu a poznání krás České Kanady stačit nebude. I víkend je poměrně málo, ale když nemáte více času, je to lepší než nic. Pokud se rozhodnete vyjet do tohoto koutu ČR, rezervujte si ubytování dostatečně dopředu. Zájem je velký, ubytovací kapacity nejsou nafukovací. S originální nabídkou přichází Amenity Resort Česká Kanada. Nadchne každého, kdo touží po komfortu, klidu a blízkosti přírody. Ubytujete se v moderních vilách. Největší z nich nabízí obytnou plochu 218 m2, možné je i ubytování s domácími mazlíčky. Vily Amenity Resort jsou zárukou, že si dovolenou užijete v klidu a pohodě, nachází se na strategickém místě v blízkosti Mnišského rybníka, je to perfektní výchozí bod pro podnikání výletů do širokého okolí. Nedaleko se nachází hned 2 golfová hřiště.

Při objednávce ubytování na více než 7 dní vás jistě potěší sleva 10 %. Kdy si pojdete užívat krásy úchvatné přírody?

Líbil se vám článek? Sdílejte ho :-) Děkujeme

Related posts

Leave a Comment