You are here
Permanentní zkrášlování je investicí, která má smysl DOMOV Móda 

Permanentní zkrášlování je investicí, která má smysl

Téměř každé ráno ženy, ale stále častěji i muži, tráví čas před zrcadlem při sebe zkrášlování, které je nezbytnou součástí ranní hygieny. Vzhled totiž vypovídá o mnohém a může rozhodnout o tom, jak na nás lidé budou pohlížet. Nebudeme si ale zároveň nalhávat, že je kdovíjak snadné být každé ráno dokonalá.

Zabere to spoustu času i starostí, ne vždy se to vyvede tak, jak bychom si představovali a když zaspíme, nemáme tu nejmenší šanci svůj ranní rituál stihnout. Je v takovém případě permanentní make-up řešením?

Permanentní make-up musí být přirozený

Základem pro kvalitní permanenci je přirozenost. Určitě nestojíte o neosobní výraz nebo příliš křiklavé prvky, které by ve vaší tváři promítaly umělé výrazy nebo přehnaně nápadné zvýraznění částí obličeje. Permanentní makeup se v dnešní době už na přirozenost přímo zaměřuje. Tato metoda je velmi blízká tetování, kdy se pomocí tenké jehly vpravuje pod kůži speciální barvivo podle přání a vkusu klientky. Například barva obočí by se měla přizpůsobovat barvě vlasů. Rty se zase vyplatí v konturách zvýraznit v tmavším odstínu, aby vynikly. Aplikace samotná není bolestivá, spíše trochu nepříjemná. Dalo by se to přirovnat k vytrhávání obočí. Výsledek vám pak na tváři zůstane několik let, proto si dobře rozmyslete, o jaký druh zkrášlení skutečně dlouhodobě stojíte.

Odstranění tetování už není jen vymodleným přáním

Klasické tetování na kůži je také permanentní, ale na rozdíl od make-upu doživotně trvalé. Ne vždy musíme být s výsledkem spokojeni nebo se nám po čase vytetovaný obrázek okouká. Největším problém bývají jména partnerů, což je i v dnešní době velký hit v podobě důkazu lásky, který se snad nikdy nepodaří vymýtit. Oproti dřívějším dobám je ale dnes schůdná možnost, jak se takového tetování snadno zbavit. Moderní odstranění tetování si dokáže poradit dokonce i s obrázky přes celá záda. Přičemž novodobá laserová metoda nejenom že nebolí, ale je především účinná. Odstranění funguje na principu rozpadu částic inkoustu v kůži, kdy zbytek pigmentových částic tělo už snadno vstřebá. U větších obrázků je však vhodnější rozložit odstranění na více sezení.

Bělení zubů má větší smysl než tetování

Stejně důležitý jako atraktivní vzhled je i krásný a zářivý úsměv, přičemž péče o zuby se mnohdy podceňuje. I když dodržujeme základní hygienické pravidlo o pravidelném čištění zubů, s věkem a návyky přichází problémy v podobě skvrn na zubech či nevábného odstínu zubů. Ideálním řešením je moderní metoda pro bělení zubů, která je k zubní sklovině dostatečně šetrná a výsledný efekt je skutečně oslnivý. Navíc jde o bezbolestný zákrok bez jakýchkoliv následků. Po aplikaci se doporučuje užívat při čištění zubů i zubní nit nebo mezizubní kartáček. Pokud chcete, aby vaše zuby zůstaly bílé co nejdéle, vyvarujte se časté konzumaci kávy, červeného vína nebo kouření.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho :-) Děkujeme

Related posts

Leave a Comment