You are here
Orientální koberec, skvost pro milovníky luxusu DOMOV 

Orientální koberec, skvost pro milovníky luxusu

Výběr koberců je v současné době jednodušší než kdy dřív. Máte-li zájem o skutečnou lahůdku, zaměřte se na orientální koberce. Ale pozor, jde o luxusní záležitost!

Nenahraditelné vzory, specifické postupy výroby, to jsou orientální koberce

Pokud se řekne Orient, představíte si, a naprosto správně, Írán, neboli Persii, Indii, Afghánistán, Turecko, Nepál a další. Koberce s přívlastkem orientální jsou známé především pro jejich speciální výrobu, úžasné barvy a jedinečné vzory. Ruku na srdce, nejde o zrovna nejlevnější dekoraci. Je ale třeba si uvědomit, že i jeden jediný kus tohoto skvostu vzbudí dojem originality a luxusu celého prostoru.

Perský koberec nelétá, přesto vás uchvátí

Originální perský koberec není dnes už tak jednoduché poznat. Přesto existují určité indicie, které vám pomohou odhalit případný padělek. Vězte, že výroba originálního kusu trvá až několik měsíců, jelikož je vyráběn výhradně ručně. To, zda jde o ručně tkaný koberec, poznáte podle viditelnosti vrchního vzoru na spodní straně koberce. U strojově vyrobených kusů vidět není. Při koupi perského koberce oslovte vždy prověřené obchodníky, kteří jsou schopni doložit certifikát pravosti země původu. Pořizovací cena jednoho kusu není nízká, buďte proto opatrní. Barvy koberce bývají velice syté, vzory se středovým centrálním motivem, ale i celoplošné.

Nečekaně decentní turecký koberec

Možná vás překvapí, že právě horkokrevní a temperamentní Turci jsou mistry ve výrobě jemných, pastelových koberců. Způsob tkaní je založen na tzv. tureckém uzlu. Neumožňuje příliš vysokou hustotu koberce, jak je tomu u perského, o to je však pružnější a celkově odolnější. Zajímavostí je i různý střih vlasu u jednotlivých ornamentů, díky čemuž koberec vypadá plasticky.

Kromě známých perských a tureckých koberců můžete vybírat i třeba nepálské, turkmenské. Neomezujte se jen na běžné hranaté kusové koberce. Na http://www.buchara.cz/ se podívejte na běhouny, kruhové koberce a autokoberce.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho :-) Děkujeme

Related posts

Leave a Comment