You are here
Nesnášenlivost mléčného cukru: Netrápí náhodou i vás? Jak problém poznat a vyřešit? DOMOV 

Nesnášenlivost mléčného cukru: Netrápí náhodou i vás? Jak problém poznat a vyřešit?

Nesnášenlivostí mléčného cukru je velmi nepříjemný zdravotní problém, se kterým se potýká stále více dětí a současně také dospělých. Jedná se o stav, kdy lidský organismus není schopný produkovat dostatečné množství laktázy, látky potřebné k trávení mléčného cukru. Kvůli tomu dochází k vleklým problémům, jako jsou břišní křeče, plynatost a častý průjem. A takové problémy vás dokáží úplně vyřadit ze společnosti…

I když se jedná o nevratný stav – lidské tělo neumí současná medicína znovu donutit, aby dostatečné množství laktázy produkovalo, existuje poměrně snadné řešení, jak nesnášenlivost mléčného cukru efektně řešit a její příznaky snížit na minimum.

Vyzkoušejte domácí test nesnášenlivost mléčného cukru

Trápí vás obdobné příznaky a nevíte, k čemu je přiřadit? Zkuste si snadný domácí test a zjistíte, jestli jít k lékaři s podezřením právě na nesnášenlivost mléčného cukru. Test mohou vyzkoušet děti i dospělí. Jak na to: Na lačný žaludek pomalu vypijte 4 dcl mléka a následně pozorujte, co se děje. Druhý den test zopakujte, tentokrát na lačný žaludek snězte několik gramů sýra, který obsahuje málo laktózy. Opět pozorujte, co se děje. Pokud se po vypití mléka, nikoliv po sýru, objeví trávicí problémy, pravděpodobně trpíte nesnášenlivostí mléčného cukru. Jestliže se symptomy objeví po mléce i sýru, můžete být alergičtí na mléčné výrobky. V obou případech je dobré navštívit lékaře a nechat se vyšetřit.

Řešení nesnášenlivosti mléčného cukru je poměrně snadné a finančně nenáročné

K mírnění symptomů této nepříjemné nemoci je vhodné užívat speciální kapsle s obsahem laktázy, jako jsou například kapsle Solgar Laktáza 3500. Stačí 1 kapsli spolknout kdykoliv před jídlem, které obsahuje mléčné výrobky. Tělo jednoduše dostane, co potřebuje, a vám bude lépe.

Kapsle Solgar Laktáza 3500 jsou určeny pro vegetariány i vegany a neobsahují cukr.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho :-) Děkujeme

Related posts

Leave a Comment