You are here
Nejlépe se spí v podzimní ložnici. 5 inspirativních tipů, jak si ji zařídit DOMOV 

Nejlépe se spí v podzimní ložnici. 5 inspirativních tipů, jak si ji zařídit

Podzim dorazil kalendářně i fakticky. Teploty klesají a s nimi i dobrá nálada, která přetrvávala z rozvolněných letních měsíců. Propadnout depresi je až příliš snadné, a proto bychom se měli postarat o to, aby se na naše tváře opět vrátil úsměv. Nic vás nenapadá? Zaměřte se na svůj domov a oblečte ho do podzimního outfitu. Pozornost upřete také na ložnici, neboť ta o útulný, přívětivý a hřejivý háv doslova prosí. Poradíme vám, jak na to.

1. Seznamte se s podzimní paletou

V souvislosti se začátkem podzimu se většině lidí okamžitě vybaví pestrobarevné listí. Ale dokázali byste vyjmenovat konkrétní tóny, které během tohoto období v přírodě dominují? Právě těm totiž můžete otevřít dveře své ložnice dokořán. Spolehněte se na jemnější a bledší odstíny oranžové, máslově žlutou, vanilkovou, kaštanovou, čokoládovou a vínovou.

2. Začněte výměnou bytových textilií

Jednou z možností, jak změnit ložnici k nepoznání, je čerstvá výmalba. Ale našlo by se i jiné, méně pracné řešení. Pokud jste stěny místnosti prozřetelně vymalovali neutrální barvou, můžete si gratulovat. S příchodem nového ročního období jednoduše obměníte bytové textilie – povlečení, závěsy, přehozy a další. Podzimní varianty by samozřejmě měly být v některém z výše uvedených odstínů.

3. Přidejte více polštářků

Přítomnost většího množství měkoučkých polštářků okamžitě nastolí vřelou náladu a vrhnou do prostoru pohodlí. Volte zemité barvy a textury, které nějakým způsobem charakterizují podzim.

4. Pověste věnce

Propadnout kouzlu podzimních věnců je tak snadné! Můžete si je vyrobit vlastními silami z přírodních materiálů, kterých je nyní venku víc než dost. Zda je pověsíte na stěny, čelo postele nebo jiné místo, je na vás. Lehoučkým věncem můžete ozdobit i záclony.

5. Zjemněte prostor kusovým kobercem

Bez ohledu na to, zda je ve vaší ložnici tvrdá plovoucí podlaha nebo jiná podlahová krytina, neváhejte s pořízením heboučkého kusového koberce v podzimních barvách. Místnosti dodá na vizuální atraktivitě a navodí příjemnou atmosféru.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho :-) Děkujeme

Related posts

Leave a Comment