You are here
Naplánujete letní dovolenou v Chorvatsku – ideálně ve stylu Robinsona! DOMOV Tipy na výlety 

Naplánujete letní dovolenou v Chorvatsku – ideálně ve stylu Robinsona!

Když by byl Robinson na pustém ostrově sám několik dní, určitě by si takové odloučení pochvaloval. Zkrátka by si odpočinul od stresu všedních dní, mohl si utřídit myšlenky a načerpat novou energii. Komu by se to dnes nelíbilo, že?

Od přání k realizaci nemusí být daleko, sen o takové dovolené splní i Chorvatsko. I když sem ročně míří tisíce turistů, najdou se zde místa turistickým ruchem nedotčená. Jen si vše zkuste zatím představit – jste to vy, šumící moře, nádherné slunné počasí a zázemí v podobě romantického domku třeba jen 5 metrů od moře, kolem nikde nikdo…

Seznámení se vyplatí!

Ještě jste o nich ještě neslyšela? Koukněte se, jak skvěle vypadají robinsonády v Chorvatsku. Jedná se o domky postavené na klidném místě, vždy v blízkosti moře a v dostatečné vzdálenosti od civilizace, ale ne zase tak daleko, abyste si nemohli udělat procházku na dobrou večeři do zdejší restaurace. Dovolená v nich je parádní balzám na nervy a ideální příležitost, jak si užít romantickou dovolenou ve společnosti vaší drahé polovičky. Překvapující je, že cena za pronájem je srovnatelná s pronájmem apartmánů v rušných turistických střediscích.

Top lokality

Hned několik domů stojí na ostrovech Hvar, Brač a Vis. Všechny vypadají podobně – typicky chorvatsky. Najdete na nich oblázkové pláže, mírně se svažující vstup moře a průzračně čistou vodu. Když k tomu přidáte samotu, je každému jasné, že o romantiku a nezapomenutelné chvíle nebude nouze. Rezervaci doporučujeme udělat co nejdříve. Počet domů je přece jen omezen a zájem je velký, dovolená v Chorvatsku ve stylu Robinsona je zkrátka super letním tahákem. Která robinsonada v Chorvatsku se stane vaším splněným snem?

Jak dobře naplánovat cestu?

Z ČR v létě míří do Chorvatska tisíce turistů, na cestě proto musíte počítat s komplikacemi. Ideálně si naplánujte termín mimo začátek a konec prázdnin, protože v tyto termíny bývá situace na silnicích nejhorší. Před cestou zkontrolujte automobil, nezapomeňte si naplánovat trasu, zjistit si případně i objízdné cesty, kupte si dálniční známky. Do auta kromě si dejte větší zásobu vody, to kdybyste přece jen uvízli na dálnici.

 

 

Líbil se vám článek? Sdílejte ho :-) Děkujeme

Related posts

Leave a Comment