You are here
Na trampolíně se vyřádíte vy i vaše děti DOMOV 

Na trampolíně se vyřádíte vy i vaše děti

Kolo vás nebaví, z běhání vás bolí klouby a cvičit doma podle YouTube je příliš nudné? Jsou i jiné aktivity, které vám mohou pomoci shodit pár kil, vytvarovat postavu a mít radost z pohybu. Některé si navíc užijete i s dětmi – třeba skákání na trampolíně. Trampolína pro děti představuje nekonečný zdroj zábavy a pro vás může také.

Trampolíny se objevují na čím dál více českých zahradách. Děti je zbožňují a rodiče jsou rádi, že aspoň občas vyženou potomky na čerstvý vzduch. Mnozí jsou zpočátku k trampolínám nedůvěřiví, nicméně díky moderním technologiím není potřeba se o děti bát.

Moderní trampolína je bezpečná

Na starších trampolínách může poměrně snadno dojít k úrazu, avšak jejich konstruktéři udělali maximum pro to, aby bezpečnost zvýšili. Nejlépe se to podařilo na Novém Zélandu, odkud pochází trampolíny Springfree známé využitím bezpečnostních prvků.

Trampolíny Springfree jsou široké pouhých 2,5 metru, přesto nabízí skákací plochu o velikosti srovnatelné s klasickými trampolínami o průměru tři metry. Jsou opatřené sítí, nepoužívají kovové pružiny, nýbrž laminátové pruty, konstrukce je celá schovaná, aby se skákající osoba nemohla dostat do kontaktu s ní. Okraj trampolíny je navíc změkčený a místo železných tyčí jsou použity pružné, takže při pádu se nikdo nezraní.

Možnosti skákání jsou nekonečné

Na internetu najdete návody na různé aerobní nebo posilovací cviky. Možná se vám zalíbí si ke cvičení pustit také hudbu. Pro děti mohou být atraktivní různé aplikace na tablet. Musíte sice pořídit ještě stojánek, do nějž tablet na trampolíně umístíte, avšak atraktivita trampolíny se tím minimálně zdvojnásobí. Děti budou najednou skákat po krtincích nebo do rytmu různých melodií.

Při každých skákacích hrátkách ale i přes uzpůsobení trampolíny myslete na bezpečnost. Skákat by měl ideálně jen jeden člověk, co nejvíce uprostřed plochy.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho :-) Děkujeme

Related posts

Leave a Comment