You are here
Micelární voda sice není kouzelná, ale funguje přímo zázračně DOMOV 

Micelární voda sice není kouzelná, ale funguje přímo zázračně

Hledáte způsob, jak rychle a přitom velmi důkladně vyčistit pleť? Pokud je vám „proti srsti“ trávit spoustu času před zrcadlem ve snaze o odstranění make-upu, který drží jako přilepený, máme pro vás skvělou zprávu. Díky micelární vodě již nemusíte něco takového nikdy více absolvovat. Ještě jste o ní neslyšela, případně kosmetickému „zázraku“ nevěnovala dostatek pozornost? Napravte to, nebudete litovat.

I vaše pleť může být sametově hebká a na zdravá na pohled. Musíte se však postarat o pravidelné čištění. S micelární vodou je to tak snadné, jak jen může být. U mnoha žen si našla své místo, ovšem stále se najde mnoho těch, které nemají o vlastnostech „micelárky“ ponětí.

Za vším hledej micely

Jak micelární voda funguje? Obsahuje micely – shluky molekul, které na sebe vážou nečistoty, jako jsou make-up a líčidla. Některé nečistoty rovnou rozpouští.

Micely mají dva póly:

  • lipofilní, který absorbuje tuky, make-up a kožní maz,
  • hydrofilní, který rozpouští nečistoty rozpustné ve vodě (prach apod.).

 

Čištění micelární vodou je současně povrchové i hloubkové. Proces je velmi snadný a spočívá v setření nečistot z tváře namočeným tamponkem. Oplachování vodou není zapotřebí.

Pro majitelky všech typů pleti

Máte problematickou či mastnou pleť? Pak je pro vás micelární voda ideálním řešením. Klasické odličující mléko ucpává a rozšiřuje póry, mycí gely a běžná pleťová voda pokožku nadměrně vysušuje a oční odličovač může způsobit nepříjemné štípání v očích. Ničeho takového se u micelární vody obávat nemusíte – čištění je velmi komfortní a bez nežádoucích projevů.

Micelární voda je vhodná také na čištění suché pleti, která může na některé pleťové vody reagovat stejně jako citlivá pleť (zčervenáním či svěděním). Velmi účinně rozpouští i voděodolný make-up a protože neobsahuje alkohol, nedochází k dehydrataci pokožky.

Na cestách i doma

Dočetla jste se, že micelární vody oceníte především na dovolené, ale v domácích podmínkách je šetrnější čištění klasickým způsobem? Nenechte se odradit. Některé micelární vody sice skutečně mohou pleť zatěžovat, ale v praxi samozřejmě záleží na složení konkrétního produktu.

Chcete-li mít jistotu, že při výběru micelárky nešlápnete vedle, vsaďte na produkty od Biodermy – například nejprodávanější Sensibio H2O. Francouzská kosmetická firma je držitelem mnoha patentů a nejinak je tomu i v případě micelární vody. Bioderma ji vyvinula jako první a dodnes jsou její přípravky hodnoceny jako jedny z nejlepších. Neobsahují alkohol, parabeny ani parfémy. Pleť zjemňují, hydratují a zanechávají perfektně čistou.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho :-) Děkujeme

Related posts

Leave a Comment