You are here
Léto a vitamíny – jak zajistit jejich ideální příjem a proč ovoce nestačí Uncategorized 

Léto a vitamíny – jak zajistit jejich ideální příjem a proč ovoce nestačí

Přes léto určitě i vy jíte více ovoce než během roku. Sem tam si zobnete meloun, nepohrdnete jahodami, třešně jsou bomba a první jablíčka prostě delikátní. Když ovoce jíte, sama sebe také ujišťujete v tom, že zvýšený příjem ovoce musí stačit na naplnění doporučené denní dávky vitamínů.

Jenže to je omyl, který vám může způsobovat dokonce několik problémů. Cítíte se po fyzické námaze více unavená? Potíte se více? Vaše pleť má divnou barvu? Točí se vám hlava? Máte průjem či zácpu? Ano? I vaše tělo potřebuje ještě více vitamínů a minerálních látek. V létě totiž musí organismus více pracovat. Neustálý boj s horkem ho vyčerpává. Aby tělo odolalo a udrželo optimální chod, musíte mu dodat palivo.

Jaké vitamíny jsou v létě nejdůležitější?

Nejvíce skloňovaný je tzv. sluníčkový vitamín – vitamín D. Možná i vy jste dosud žila v omylu, že pokud jste opálená, máte ho dostatek. Zapomeňte na to. Vitamín D vzniká díky UVB záření a tomu skoro vystaveni nejsme. D je pro tělo extrémně důležitý, protože pomáhá vstřebávání fosforu a vápníku. Určitě je nutné myslet na příjem vitamínu C, který udržuje silný imunitní systém. Navíc působí i jako antioxidant. Velkou roli mají také vitamíny řady B. Pomáhají harmonizovat nervovou soustavu a podporují metabolismus. Významný je také vitamín E, je to významný antioxidant.

Všechny by měly být doplněny minerálními látkami. Myslete především na hořčík, protože pomáhá při únavě a mírní křeče. Ten ve vhodné mít v podobě šumivých kapslí neustále u sebe, když jdete na náročnější výlet.

1krát denně je ideální řešení

Rozhodně se nespoléhejte na to, že denní dávku vitamínů a minerální zajistíte z běžné stravy. I když se budete snažit, nikdy nebude dokonale vyvážená. Řešení je přitom snadné – zvykněte si každý den užívat multivitamín. 1 kvalitní kapsle je nejjednodušší způsob, jak tělu denní dávku vitamínů a minerálů dodat. Titul Nejlepší potravinový doplněk získal například multivitamín Solgar Formule VM-75.

Užívá se ve formě kapslí jednou denně, je vhodný i pro vegetariány a obsahuje vyváženou kombinaci vitamínů a minerálů pro správné fungování organismu pro každý den.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho :-) Děkujeme

Related posts

Leave a Comment