You are here
Kousky, bez kterých se na pláži neobejdete. Máte je? DOMOV Móda 

Kousky, bez kterých se na pláži neobejdete. Máte je?

Nákupy před létem a letní dovolenou patří mezi ženami k těm nejoblíbenějším. Žádná upjatost, barvičky, vzory, příjemné vzdušné materiály a příjemné těšení se na letní dovolenou. Už máte pocit, že máte všechno připraveno? A co si hodíte přes plavky?

Šatů, topů, balerínek a šortek už máte tuny a už nevíte coby? Zaměřte se na trendy oblečení, které si jednoduše navléknete cestou na pláž nebo k rybníku přes plavky. Je totiž trochu škoda, když si přes krásné nové plavky přehodíte staré vytahané triko. Udělejte revizi svého plážového oblečení, a pokud vám něco chybí, vyrazte na nákupy!

Rozevláté vílí šaty

Pláž je tím pravým místem, kam si můžete vzít šílené, strakaté, letní šaty, na které byste si za normálních okolností netroufly. Volte takové, aby byly z co nejlehčí látky a rychle schly. Pokud půjdete z pláže rovnou do restaurace, nebo do obchodu, šaty vám prokážou skvělou službu. Promění vás ve vílu a vůbec nebude vadit, že vám voda smyla nesmyvatelnou řasenkou a vytvořila účes ve stylu vodník Česílko. S pěknými, romantickými šaty budete vypadat jako víla.

Kouzelné pareo

woman-2171870_1920Bez parea ani ránu! Tento šátek je úplně zázračný – tím, že je dostatečně velký, se dá uvázat prakticky jakkoliv a klidně třeba skrýt nevzhledné faldíky a nedokonalosti našich, jinak samozřejmě dokonalých, těl. Dá se uvázat jako sukně a zamaskovat silnější stehna a pozadí, při uvázání nad pasem zase skryje bříško anebo z něj zkrátka uděláte šaty. A co je na tom nejlepší? Parea jsou poměrně levná a pokud si ho nestihnete koupit před dovolenou, na pláži ho budou určitě prodávat!

Top a sukýnka

Chybu neuděláte ani pořízením áčkové kratší sukně, která může být klidně vrstvená, z jemného materiálu. K tomu můžete přes plavky přehodit obyčejné pohodlné tílko, ze kterého budou plavky ledabyle vykukovat. Výborně vypadá také volná plátěná košile, skrz kterou bude příjemně profukovat větřík.

Minikraťásky

Pro dámy, co je sukně spíš obtěžují a cítí se lépe v kalhotách, jsou ideální volbou minikraťásky! Na pláž však vybírejte takové, aby vám v nich nebylo příliš horko a daly se navléct i přes vlhké plavky. Ideální jsou plátěné, bavlněné, či třeba trendy saténové kraťásky, které vzdáleně připomínají spodní prádlo.

Tradiční klobouček

Že klobouk s širokou krempou nosily jen naše maminky a babičky? Tak se jimi inspirujte! Na pláž patří opravdu velké klobouky, klidně klasické slamáky s výraznou stuhou, nebo klidně barevné látkové či háčkované klobouky s nejrůznějšími vzory. Kromě toho, že budete vypadat podobně elegantně jako Julia Roberts v Pretty Woman, tak si ochráníte obličej před ostrými slunečními paprsky a vznikem pigmentových skvrn.

letnisaty_otto

Na celebritu

Možná máte nachystány své oblíbené sluneční brýle, ale na dovolenou se vám jich určitě vyplatí mít víc. Jedny ty „šíleně barevné“ brýle, které sice trošku zatmaví, ale celková ochrana proti UV záření nic moc. S těmi můžete machrovat ráno a v podvečer, ale na ostré denní slunce raději zvolte kvalitní sluneční brýle. Tam sice tak velký výběr barev a designu tak často není, ale aspoň vás nebudou bolet oči. A pokud se nad tím zamyslíte, v čem vidíte nejčastěji celebrity? V černých brýlích!

Líbil se vám článek? Sdílejte ho :-) Děkujeme

Related posts

Leave a Comment