You are here
Když ženu bolí duše DOMOV 

Když ženu bolí duše

Ženy musí vydržet všechno. Rodí a vychovávají děti, starají se o domácnost a ještě k tomu chodí do práce vydělávat peníze. Ačkoliv se zdá, že jsou k tomuto poslání – fungovat pro všechny nonstop 365 dní v roce – předurčeni a mohou kmitat bez odpočinku jako stroje, jde o velký omyl. Žena je především něžná duše, která sice vydrží určitou zátěž, ale potřebuje za ni být náležitě oceněna a odměněna.

Okolí však jejich práci málokdy vnímá jako záslužnou. Role manželky a matky bývá natolik zažitá, že ji všichni berou automaticky, což dělá velké šrámy na ženině duši. Paní domu často naprosto nepozorovaně sklouzne do depresí, smutku a špatných nálad. Své pocity nejprve skrývá a maskuje, protože se za ně stydí. Teprve, až když jde do úzkých a psychické problémy začínají výrazně zasahovat do denních povinností, začne žena hledat řešení.

Nestyďte se najít řešení

Efektivní pomoc přitom nabízí terapie online, kterou lze kdykoliv a diskrétně podstupovat z domova. Stačí k tomu mít osobní počítač nebo chytrý telefon s připojením na internet. Pak už nic nebrání tomu spojit se se svým terapeutem. Při online terapii je zachován oční kontakt, nonverbální komunikace i gestika. Terapeut používá kromě mluveného slova i obrazové materiály, může s klientem nacvičovat dechové či svalové strategie, relaxovat a využívat všechny další terapeutické techniky.

Online terapie se stala plnohodnotnou náhradou osobní terapie. Ušetří všem čas i peníze. Mladším lidem připadá tato forma komunikace zcela přirozená, lidé středního a vyššího věku většinou musí překonat počáteční nedůvěru, ale jakmile toho dosáhnou, ocení absenci studu, který by nastal v okamžiku, kdy by je v čekárně u specialisty potkal někdo známý nebo nedej bože, byli viděni rodinným příslušníkem.

Pomoc na dosah

Léčebná psychoterapie má také seberozvojový charakter. Pomocí terapeuta člověk nalezne hlubší smysl života, poznává lépe sám sebe a může najít nový směr žití. Léčebná psychoterapie cílí na deprese, úzkostné poruchy, stresové poruchy, závislostní poruchy nebo i některé poruchy osobnosti. Máte pocit, že vám mluvíme z duše? Neváhejte se objednat do AdiCare, centra psychologické a psychiatrické péče. Diskrétně vám poradí, jak se svým problémem naložit.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho :-) Děkujeme

Related posts

Leave a Comment