You are here
Kde nestačí rodič, tam pomůže chůva! Zn. Se zárukou spolehlivosti! DĚTI DOMOV 

Kde nestačí rodič, tam pomůže chůva! Zn. Se zárukou spolehlivosti!

Možná i na váš rodinný život doléhá tíha současné doby. Máte děti, chcete s nimi být, ovšem vaše pracovní doba je nemilosrdná. Zřejmě ještě velmi dlouhou dobu budeme čekat na to, až si naši politici uvědomí, jak nutné je, aby vyšli rodinám vstříc a konečně nastolili systém péče o děti tak, aby rodič mohl zkombinovat práci i péči o dítě. Zatím musí každý rodič spoléhat sám na sebe a v případě potřeby svěřit své ratolesti chůvě. Budete chůvu hledat? Přečtete si, jak to udělat co nejlépe!

Hledání chůvy přes inzerát se může podobat hororu

Na jedné straně stojí velký počet inzerátů. Hlídání dětí touto cestou nabízí převážně studentky, které si takto chtějí přivydělat. Nic proti nim, ale je nad slunce jasné, že například dvacetiletá studentka asi nebudete tou nelepší volbou v případě, když potřebujete pohlídat malé miminko. Chybí jí především zkušenosti. Pokud budete hledat chůvu přes soukromé inzeráty, obrňte se trpělivostí. Zřejmě budete odpovídat na několik desítek inzerátů. Je nezbytné si od vybrané osoby vyžádat reference. Chůva by vám měla sdělit, jaké zkušenosti má a v nejlepším případě vám dát kontakt na svoje bývalé klienty. Nebojte se jim zavolat a zjistit, jak byli s její péčí spokojeni. Velkým rizikem soukromých chův je nespolehlivost. Běžně se stává, že chůva odřekne hlídání třeba jen několik minut před tím, než má nastoupit. Jaké další potíže vás při hledání chůvy na inzerát mohou potkat? Přečtěte si také tento článek.

agentura hlídání dětíJe hlídání dětí přes agenturu lepší volbou?

Výhoda hlídání dětí přes agenturu tkví v tom, že chůva má nad sebou „páku“. Funguje jako zaměstnanec, takže si nemůže dovolit bez udání důvodu nepřijít. Nespornou výhodou je profesionalita. Agentury vlastně udělají výběr za vás a do svých řad přijmou jen chůvy zkušené. Vy si poté vybíráte z profesionálek tu, která je vám a samozřejmě i vašim dětem nejsympatičtější.

Hlídání dětí na zkoušku zdarma

Agentura si může dovolit i takovou „parádičku“, jako je hlídání dětí zdarma. Takovou službu nabízí například Agentura Slunečnice. Pokud si klient chce objednat chůvu na dlouhodobé hlídání, domluví se s agenturou, která k němu pošle chůvu na 2 dny zdarma. Je to z toho důvodu, aby si rodina chůvu vyzkoušela. Je důležité, aby byly spokojené především děti, se kterými bude paní na hlídání v nejčastějším kontaktu. V případě nespokojenosti je možné provést změnu.

Hlídání dětí může mít různé podoby. Jaké? Podívejte se na oficiální stránky Agentury Slunečnice na agslunecnice.cz.

 

Uložit

Líbil se vám článek? Sdílejte ho :-) Děkujeme

Related posts

Leave a Comment