You are here
Karlštejn je ráj pro milovníky krás naší země. Co nabízí? DOMOV 

Karlštejn je ráj pro milovníky krás naší země. Co nabízí?

Máte v plánu letos obdivovat krásy naší země? V tom případě byste neměli vynechat Karlštejn. Toto místo se pyšní slavným hradem, významným muzeem i kouzelnou přírodou. Kam se vydat a co zažít?

Prohlídka hradu je zážitek na celý život

Možná patříte mezi pravidelné návštěvníky našich hradů, možná se jen letos touláte po naší zemi více než v minulých letech. Karlštejn je místo, které uchvátí jak milovníky historie, tak i náhodné výletníky. Prohlídka míst, kudy procházela historie a kde sídlil slavný král Karel IV. je nezapomenutelným zážitkem, ke kterému se budete rádi vracet. Zachovalý hrad je skutečnou chloubou naší země.

V podhradí je zoopark

Až se vaše kroky ze slavného hradu odeberou do oblasti podhradí, ocitnete se blízko řeky Berounky. Penzion u Karlštejna je skvělým místem, kde si můžete odpočinout a nabrat nové síly k dalším cestám. V jeho blízkosti se nachází Zoopark Karlštejn, který představí kromě lva a velblouda i mnohá další zvířata, včetně majestátného tygra. Zoopark je krásným místem, kde si dokonale odpočinete a při pozorování zvířat promyslíte, kam vaše kroky povedou dál.

Setkáte se s Karlem IV.

Ubytování poblíž Karlštejna má ve své blízkosti i další zajímavé místo. Tím je muzeum voskových figurín. Čeká vás příjemný výlet do historie i nevšední zážitky. Poté se potkáte přímo se samotným vladařem Karlem IV. Nebudou chybět ani další osobnosti našich dějin i současnosti. A až budete příjemných zážitků plni, můžete se vydat do přírody. Romantické údolí řeky Berounky v chráněné krajinné oblasti Český kras přímo vybízí k příjemné procházce po okolí. Zklidníte svou mysl a načerpáte novou sílu z přírody.

Už se také těšíte na váš výlet? Kam se vydáte jako první a kde se během své cesty ubytujete? Karlštejn se těší na vaši návštěvu!

Líbil se vám článek? Sdílejte ho :-) Děkujeme

Related posts

Leave a Comment