You are here
Jeden z největších strašáků současné doby se jmenuje HPV virus! Jak se bránit, radí gynekoložka! DOMOV Zdraví z přírody 

Jeden z největších strašáků současné doby se jmenuje HPV virus! Jak se bránit, radí gynekoložka!

HPV virus je „prevít“, který komplikuje život velkému počtu žen i mužů. Je-li vám méně než 26 let, nechte se očkovat! Víte, že má až 100 různých podob? A co víc – víte, že se mohou dát očkovat i muži? Jak se proti HPV viru bránit? Máme odpovědi od renomované gynekoložky!

Proč je HPV tak nebezpečný?

Pod zkratkou HPV se ukrývá zákeřný papillomavirus, který má 100 různých mutací. Nebezpečných je cca 40, což je i tak dost vysoké číslo. Jak jsou nebezpečné? HPV viry způsobují změny v buňkách výstelky děložního čípku. Pokud se na ně nepřijde včas, může dojít k rozvoji rakoviny. Ženy proto musí chodit na pravidelné gynekologické prohlídky, protože jedině tak se vše dá odhalit. Viry také způsobují genitální bradavice a změny děložního čípku.

Jak se HPV virus přenáší?

K jeho přenosu dochází při sexuální aktivitě, jedná se o vysoce infekční vir. Jak se nákaza zjistí? Poměrně jednoduše pomocí PAP testu, tedy Papanicolaouova vyšetření. Nejefektnější ochranou je očkování. To má největší účinek u dívek od 9 let, mělo by být provedeno nejlépe před prvním sexuálním stykem. Význam má ale očkování u všech žen až do 26 let věku.  Jak se mohou chránit ostatní? Nejlepší je používat kondom a chodit na prohlídky.

Rada gynekoložky – radí Mudr. Eva Žďárská, z centra gynekologie a asistované reprodukce v brně.

Jestliže gynekolog při prohlídce zjistí zhoršený PAP test, dejte na jeho radu a podstupte imunologické vyšetření. Je dobré do jídelníčku zařadit hodně listové zeleniny a pomáhat tělu i užíváním vhodných výživových doplňků.

„U většiny závažných gynekologických onemocnění může být příčina i ve vrozené nedostatečné imunitní funkci, proto se vyplatí své tělo kromě zdravého životního stylu podpořit i prostřednictvím doplňků výživy. Například Beta glukan z hlívy ústřičné začíná být v kurzu kvůli vynikajícím výsledkům množství klinických a experimentálních studií. Beta glukan řeší záněty, významně ovlivňuje mykózy, projevy a průběh onemocnění HPV, upravuje menstruační cyklus, zmírňuje premenstruační syndrom, dokonce se některým pacientkám po požívání beta glukanu „ztratily“ myomy v děloze, vyjádřila se Mudr. Eva Žďárská.

beta_glucan_120

Jaké přípravky jsou vhodné?

„Nejdůležitější je množství a způsob extrakce účinné látky. Právě způsob extrakce totiž umožňuje dosahovat v organismu jejich vysoké aktivity. Ideální je, pokud se kapsle vyrábějí z čerstvé rostliny nebo houby, ne sušené. Vyšších efektů se dosahuje i pomocí mikronizace, tedy rozmělnění, což umožňuje pronikání přímo do krve. Čistota účinné látky výrobku by měla přesáhnout 90%, stejně důležité jsou však i zdroje z nichž je látka získaná a její zpracování, „uvedl představitel společnosti Natures, jejíž produkty byly oceněny v soutěži Slovak Gold, Adrián Doboly.

Uložit

Uložit

Uložit

Líbil se vám článek? Sdílejte ho :-) Děkujeme

Related posts

Leave a Comment