You are here
Jeden online krok a jste blíže k zaměstnání snů! DOMOV 

Jeden online krok a jste blíže k zaměstnání snů!

Konec roku 2016 pro vás nebyl ideální. Na stole vám přistála výpověď, zaměstnavatel neprodloužil smlouvu, nebo jste se prostě rozhodla, že odejdete sama. Ať se stalo cokoliv, nedělejte ze stavu nezaměstnaná tragédii. Vždyť začíná nový rok a má v sobě šťastnou sedmičku. Berte to jako znamení k lepšímu začátku. Získat „dream job“ není složité. Jeden online krok vás navede na úspěšnou cestu.

Vyzrajte nad čísly a buďte výjimka

Česká republika se dlouhodobě potýká s vysokou mírou nezaměstnanosti. Jenže si nesmíte plést pojmy s dojmy. Je totiž rozdíl v tom, jak lidé práci hledají a jak se umí prodat. Lenoši a ti, kterým na práci až zase tak moc nezáleží, spoléhají na pomoc od úřadu práce, ta ale ne vždy přijde. Zvyknou si žít z podpory a pracovat občas. To není život! Cílevědomá žena chce svůj čas a energii investovat, rozvíjet se, být dobrá a lepší, aby se mohla jednou ohlédnout za svým životem a říci, že toho hodně dokázala. Mluvím vám z duše? Tak znovu opakuji – nedělejte z nezaměstnanosti tragédii, ale vezměte osud do vlastních rukou. Abyste rychle sehnala práci snů, musíte jednat.

Jak zaujmout na „první dobrou“?

Prvním soupeřem na vaší cestě za prací snů bude personalista. Je to člověk, který má ve firmě na starost výběrové řízení a ten, který má v rukou velkou moc. On určí, zda se dostanete na pohovor. Rozhodne na základě 2 věcí. Prohlédne si vaše CV a ještě předtím si přečte motivační dopis. Zde musíte zabodovat. Průměrný personalista věnuje dopisu cca 10 vteřin. Je to extrémně krátká doba, během které ho musíte přesvědčit o vašich kvalitách. Zdá se vám to nemožné? Naučíte se to díky online kurzu s názvem Jak přesvědčit motivačním dopisem.

motivacni-dopis

TIP: Na portálu www.vimvic.cz najdete další zajímavé online kurzy, které vás posunou dále.

Správná příprava na pohovor

Pozvánka na pohovor neznamená, že máte vyhráno. V přímém kontaktu musíte zabodovat ještě jednou a mnohem více. Snažte se ukázat všechny vaše silné stránky, připravte si prezentaci, hodit se bude každé doporučení. Nezapomeňte si připravit odpovědi na obligátní otázky, jako jsou tyto:

  • Jaká je pro vás přijatelná výše platu?
  • Jaké jsou vaše nejsilnější a nejslabší stránky?
  • Proč chcete pracovat právě u nás?
  • Co víte o naší společnosti?

 

Když budete vystupovat sebevědomě, uspějete. A co ještě? Když konečně získáte vysněné zaměstnání, snažte se ho udržet. Pomohou k tomu tyto 4 zásady.

Přeji vám, ať se vše podaří podle vašich představ!

Líbil se vám článek? Sdílejte ho :-) Děkujeme

Related posts

Leave a Comment