You are here
Je nyní správný čas na hypotéku? DOMOV 

Je nyní správný čas na hypotéku?

Moc dobře si vybavuji situaci, kdy moje sestra a švagr asi před 10 lety řešili hypoteční úvěr. Jaká byla její radost, když získali úrok 7, 5 %. Letos na jaře jsem řešila hypotéku já s manželem a situace? Poměrně rychle jsme dosáhli na úrokovou sazbu 1, 89 %. Super, o to víc je překvapením, že to šlo ještě dolů…Pokud řešíte, jestli si hypotéku vzít, nebo ještě chvilku počkat, mám pro vás 3 zásadní rady, které vás dovednou ke správnému rozhodnutí.

Vytěžte co nejvíce z konkurenčního boje!

Na českém finančním trhu působí několik bank, mezi kterými panuje dost krutý konkurenční boj. Lidé si na bydlení půjčují neustále, banky se je snaží „ukořistit“. Právě lítého boje můžete snadno využít ve vlastní prospěch.

Rada č. 1: Nikdy nespoléhejte na jedinou nabídku!

V případě sjednání hypotéky se vždy vyplatí, když si srovnáváme hypotéky online a až na základě porovnání se rozhodneme, do které banky zadáme poptávku. Různé banky mají totiž odlišné podmínky a vlastní způsob posuzování bonity klienta. Je lepší, když si necháte vypracovat nabídky od několika bank a ty si porovnáte.

Rada č. 2: Nikdy nekývněte na první nabídku

Pokud máte první nabídku, už máte základ pro to, abyste mohli jít do další banky. Ta se bude moci přetrhnout, aby vám nabídla výhodnější úrok. Tak pokračujte dále, dokud nebudete spokojeni.

Rada č. 3: Nehleďte jen na cenu!

Výše úrokové sazby nesmí být jediným kritériem, podle kterého se budete rozhodovat. Sledujte podmínky banky, výši poplatků a další. Hypoteční úvěr si zařiďte v bance, která je vám tzv. nejvíce sympatická.

hypoteky

Poradce a jeho odměna

Hektická hypotéka vede lidi často k hypotečním poradcům, pro které je vyřízení hypotéky hračka. I nám se to vyplatilo, stačilo poradkyni dodat jen několik materiálů a do 14 dnů jsme měli výhodnou nabídku na stole. Za služby poradce většinou neplatíte nic, získá odměnu od banky.

Vyplatí se kalkulovat s úrokovou sazbou?

Aktuálně pokořila úroková sazba hypoték hranici 1, 8 %. Některé nebankovní společnosti přichází s ještě lákavější nabídkou – je to půjčka na bydlení s úrokem pod 1, 5 %! Nedá se moc předpokládat, že by sazba klesala ještě níže. Současně se ale dá předpokládat, že se zpřísní podmínky pro získání hypotéky. Pokud tedy o jejím vyřizování teprve uvažujete, snažte se začít jednat co nejrychleji!

Líbil se vám článek? Sdílejte ho :-) Děkujeme

Related posts

Leave a Comment