You are here
Jarní výletování: Paříž vs. Řím DOMOV 

Jarní výletování: Paříž vs. Řím

Paříž a Řím jsou velcí rivalové. V obou případech se jedná o evropské metropole s řadou turistických lákadel. Obě také každý rok bodují o titul nejkrásnější jarní město. Které více uchvátí vás?

Společné mají pouze to, že ideálním obdobím pro jejich návštěvu je jaro. V Římě v tomto období ještě není horko, Paříž vás zase uchvátí rozkvétajícími parky. Navíc se nebudete muset mačkat v davu turistů, kteří do obou měst míří hlavně v létě.

Zamilovaná Paříž

Francouzské hlavní město láká na svou romantiku. Jen si to zkuste představit, ráno si dáte snídani v malebné kavárně, poté se vydáte na plavbu po Seině, odpoledne se budete toulat po Boulevard Saint-Michel. Večer možná stihnete západ Slunce z vrcholku Eiffelovy věže. Nesmíte ještě zapomenout navštívit Louvre, jedno z největších muzeí na světě a honosný zámek ve Versailles, kde se mnohokrát zásadně měnily dějiny celé Francie. Země má samozřejmě mnoho dalších lákadel, jsou to levandulová pole, oblast Bretagne na Cote d´Azur, úchvatná je také Provence.

 Poznávací zájezd Paříž

Už cítíte tu skvostnou vůni levandulí, těšíte se na skleničku šampaňského a velkou dávku romantiky? Neváhejte a objednejte si poznávací zájezd Paříže.

Historický Řím

Římu se přezdívá Věčné město. Kdo jednou zavítá do jeho ulic, pozná, že to není pojmenování náhodné. Italská metropole nabízí hned několik historických památek, které i po staletích uchvacují svou monumentalitou a krásou. Mezi nejznámější patří Koloseum, náměstí Kapitol, Španělské schody, Fontána di Trevi, barokní kostely Santa Maria dei Miracoli, Santa Maria del Popolo aj.

Poznávací zájezd Řím

Když si koupíte poznávací zájezd Říma, navštívíte také Vatikán, nechte se unést dokonalostí Sixtinské kaple. Součástí zájezdu je i návštěva městečka TIVOLI, které bylo populárním letoviskem Římanů v období renesance.

Kterému z měst dáte přednost vy?

Líbil se vám článek? Sdílejte ho :-) Děkujeme

Related posts

Leave a Comment