You are here
Jaké jsou trendy v bydlení? Vede funkčnost a pohodlí! DOMOV 

Jaké jsou trendy v bydlení? Vede funkčnost a pohodlí!

Doby, kdy bytoví architekti navrhovali sice krásné a honosné interiéry, jsou pryč. Jednoduše se v takových prostorech nedalo žít, interiéry neposkytovaly totiž tolik potřebné pohodlí. Konec je také se složitými interiérovými prvky, které znamenají větší důraz na údržbu, což v dnešní hektické době vyhovuje málokomu. A jaké jsou momentální trendy při zařizování domova? Důraz se klade na funkcionalitu a přizpůsobení potřebám majitelů, kterým interiér musí poskytnout maximální pohodlí, možnost lenošit a zrelaxovat se i v nelehké době nebo v případě karantény.

Zjednodušit, zesvětlit, provzdušnit

V době karanténních opatřeních, která postihla celý svět, včetně toho designového, se naplno projevilo, že je nutné interiéry co nejvíce přiblížit svým majitelům. Ti trávili doma více času než obvykle, navíc byli pod tlakem ze současných událostí. Právě to se odrazilo také do nových návrhů, které maximálně zjednodušují prostor. V bytech se klade důraz na světlé barvy a zrcadla, která rozjasní mysl a pozvednou obyvatelům náladu. Neméně důležitým prvkem se stalo celkové provzdušnění domova. A jak si tento trend promítnout do vlastního obydlí?

Zbavte se zbytečností

Ještě před tím, než se pustíte do změn a necháte si navrhnout nový interiér do obývacího pokoje a ložnice od profesionálů z truhlářství na Praze 5, se pusťte do velkého úklidu a zbavte se všech nepotřebných věcí, které jen zahlcují prostor. Uvidíte, jak úlevná tato činnost bude a kolik místa tím v bytě vznikne. Odstraňte také zastaralý a nefunkční nábytek, který jste za léta posbírali po různých příbuzných a dokoupili po částech při potřebě dalších skříněk a úložných prostor.

Mějte přehled a pohodlí

Samozřejmě ale vyvstane otázka, kam vše uložit? Důležité je využít v interiéru veškerého prostoru, ideálně zaplnit i zcela nevyužitelná, takzvaná hluchá místa. Truhlářství v Praze s více než dvacetiletou tradicí si s tímto úkolem umí bravurně poradit, kromě zaměření je samozřejmostí také návrh vestavěných skříní, které umožní uskladnění všech potřebných věcí. Prostor se tak bude lépe udržovat v čistotě, současně nabízí mnohem větší pohodlí.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho :-) Děkujeme

Related posts

Leave a Comment