You are here
Jak vybrat dámské jarní šaty podle typu postavy? DOMOV Móda 

Jak vybrat dámské jarní šaty podle typu postavy?

S příchodem jarního období teplé svetry a huňaté kabáty odložíte, protože na jejich místo nastoupí elegantní jarní šaty. Pokud jste však zvyklá nosit především džíny a tričko, pravděpodobně ani netušíte, jaký střih šatů by vám slušel. Dejte si opožděně předsevzetí do letošního roku, že změníte svůj šatník k nepoznání.

Při výběru šatů je nezbytné zohlednit vaši postavu, protože ne všechny střihy by vám mohly lichotit. Důležité je, aby šaty na jaro vyzdvihly vaše přednosti a zakryly nedostatky.

Šaty podle postavy

Pokud máte štíhlou horní část těla, ale silnější dolní část, měla byste se zaměřit především na šaty s hlubokými výstřihy a odhalenými rameny. Jestliže však máte postavu spíše ve tvaru jablka, tedy problematickou partií je břicho, zvolte dlouhé splývavé šaty a výstřih ve tvaru písmene V. Vyhráno máte s postavou přesýpacích hodin, které sluší v podstatě jakýkoliv outfit.

Dalším typem je obdélník, jenž je charakteristický širokými rameny a boky a nevýrazným pasem. V podstatě vám chybí ženské křivky, a proto módní návrháři doporučují šaty s přepásáním v pase. Bát se nemusíte sukně s volánky. U obráceného trojúhelníku, kdy máte objemnější vrchní část těla a nevýrazné boky, byste měla sáhnout po tmavém vršku a světlejší sukni.

Kde jarní šaty nakoupit?

Dámské jarní šaty nakoupíte prakticky kdekoliv. Jestliže si je potřebujete vyzkoušet, nejjednodušší je zajít do kamenné prodejny. Ovšem na internetu najdete kousky, které jinde v obchodech nekoupíte. Velice oblíbeným e-shopem, který má v nabídce dámské šaty, je Stylomat.cz. Přijdete si na své, ať už preferujete pestré anebo usedlejší barvy. Dokonce narazíte na zajímavé kousky, s nimiž na ulici zazáříte. Vedle šatů si zde koupíte i další dámské oblečení, jako jsou kalhoty, trička, mikiny, saka a podobně.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho :-) Děkujeme

Related posts

Leave a Comment