You are here
Jak se zbavit mravenců v domácnosti – bez chemie a 5× jinak DOMOV 

Jak se zbavit mravenců v domácnosti – bez chemie a 5× jinak

Mravenci jsou malí predátoři, jejichž návštěva v domácnosti rozhodně není žádoucí. Jakmile se objeví, je důležité rychle jednat. Pokud to neuděláte, hrozí velká mravenčí invaze a s tou už si poradíte jen těžko.

Máme pro vás hned 5 tipů, jak se zbavit mravenců. A pozor, jde to i bez chemie.

První pomoc: Lepicí páska

Mravenci mají většinou jednu stezku, po které se k vám domů dostávají. Vaším úkolem je, odhalit ji a znemožnit přístup. Efektním a levným řešením je v tomto případě oboustranná lepicí páska. Polepte s ní ideálně vnější část domu, tj. místo, kudy mravenci proudí. Můžete ji použít i v interiéru, ale to nevypadá moc hezky.

Mouka jako nepřekonatelná bariéra

Jestliže k vám mravenci proudí po zemi, nasypte jim do cesty větší vrstvu mouky. Je to pro ně nepřekonatelná překážka.

Na mravence zabírá vůně

Mravenci jsou velmi citliví na pachy. Platí, že to, co člověku většinou voní, je pro tento drobný hmyz zápach. Snadno tak zabojujete pomocí vůně. Do oken a ke dveřím pověste svazeček levandule nebo skořici. Mravence také odpuzuje kávová sedlina.

jak na mravence
Proti mravencům se dá účinně bojovat bez chemie, tu berte jako poslední možnost.

Zázračná obyčejná křída

Velmi účinně je odpuzuje obyčejná křída, protože obsahuje uhličitan vápenatý. Ten také mravencům smrdí. Takže postačí, když kolem domu nakreslíte na zem čáry. Mravenci k vám nepůjdou. Křídu můžete také rozdrtit a dát na rostliny.

Postřik proti mravencům z citronu a octa

Kombinace citrón a ocet funguje na odpouzení mravenců spolehlivě. Vymačkejte šťávu z 1 citronu a přidejte 5 lžic octa a asi 3 dcl vody. Takto připravenou směs nalijte do rozprašovače a ošetřete s ním povrchy, můžete směs nastříkat i do děr, odkud mravenci vylézají.

Máte i vy nějaký tip, jak se zbavit mravenců? Podělte se o něj do komentáře.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho :-) Děkujeme

Related posts

Leave a Comment