You are here
Jak perfektně zabavit děti i v době, kdy by ven „ani psa nevyhnal“ DĚTI DOMOV 

Jak perfektně zabavit děti i v době, kdy by ven „ani psa nevyhnal“

Ve zdravém těle zdravý duch. Tak praví jedno staré přísloví. A tak se potíme v posilovnách, honíme se v běžeckých botách, nebo alespoň občas vyrazíme na procházku. A samozřejmě se snažíme k pohybu vést i své děti, koneckonců hlavně ty menší není ani potřeba k nějaké aktivitě dvakrát pobízet. Po většinu roku je vymýšlení aktivit vcelku snadné. Každá maminka má v okolí vyhlédnuté to nej hřiště, na kterém se její ratolesti mohou naplno vyřádit.

Pátrání je výrazně ulehčeno

S příchodem podzimu jsou návštěvy na venkovních hřištích čím dál kratší a v zimě by se daly spočítat snad i na prstech jedné ruky. Nic naplat, v zimě by to prostě chtělo nějaké hřiště pod střechou. Jenže tady vyvstává zásadní otázka – kde takové kryté, ideálně zateplené, hřiště sehnat? Možná, že je i nedaleko vašeho domova, ale skryté tak, že o něm vlastně ani nevíte. Ty, které žijí ve větších městech, využijí mateřská centra, kterých v Praze či krajských městech není málo. Ale co maminky žijící v menších městech, nebo ty, které se do svého nového domova přistěhovaly a nemají se ani koho na vhodné místo ke hraní zeptat?

Nebojte, ani když žijete na maloměstě nebo dokonce na vesnici, nemusíte se většinou o zimní zábavu svých dětí příliš obávat. Dětské herny bývají téměř všude a jejich možnosti a nabídka se často od mateřských center ani neliší. Snad nenabídnou tolik jiných doprovodných programů, ale to hlavní, prostor, kde si vaše děti mohou bezpečně hrát, splňují na 100 %.

S

Na unikátním webu

Navíc internet je v tomto ohledu opravdu nedocenitelný pomocník. Zatímco dříve byste se museli složitě doptávat, dívat se po vývěsních štítech, nebo bedlivě zkoumat došlé letáky, zda mezi nimi není také nabídka nově otevřené dětské herny, dnes stačí sednout k počítači a nejbližší hernu či hřiště najdete za pár minut. Neocenitelným pomocníkem se může stát i speciálně zaměřený web www.venkazdyden.cz.

Nabídka webu pokrývá skutečně celou republiku – Brno, Olomouc, Mariánské Lázně, Opava, tu svou oblíbenou hernu či hřiště prostě najdete i vy. Vyhledat hřiště můžete podle nejrůznějších kritérií, a pokud tam chybí to, na které chodíte rádi právě vy, není nic snazšího, můžete jej do vyhledávání přidat. A ti, kteří raději využívají modernější technologie, mohou vyzkoušet i mobilní aplikaci.

Takže už stačí jen obléknout, obout a hurá za zábavou do vámi vybrané herny. Zábavě zdar!

Líbil se vám článek? Sdílejte ho :-) Děkujeme

Related posts

Leave a Comment