You are here
Jak na čištění semišových bot? Pomůže třeba mléko a soda! DOMOV Móda 

Jak na čištění semišových bot? Pomůže třeba mléko a soda!

Semišky prostě miluji. Na podzim bez nich nedám ani krok. Semišové boty sice vypadají úžasně, ale mají jeden velký nešvar. Poměrně rychle se opotřebovávají. Jenže to samozřejmě nechceme. Zeptali jsme se proto odbornice z CCC.

Základem je správná impregnace

Veronika Sajdoková z CCC říká, že impregnace je a nejdůležitější pravidlo péče o semišové boty. Impregnací totiž zajistíte, že na botách nebude ulpívat špína, navíc jsou boty chráněny před vyblednutím. Impregnaci je nutné provést několikrát během sezóny. Je třeba použít kvalitní srpej, který nepropustí vlhkost.

Efektní čištění suchou cestou

„Při počátečním odstraňování nečistot je dobré pomoci si domácími metodami“, radí Veronika. Pokud potřebujete odstranit bahno či jiné skvrny, použijte kartáč se středně tvrdými štětinami. S mastnými skvrnami pomůže směs z jedné sody a mléka.

Když musíte použít vodu

Pokud není jiná možnost, můžete boty čisti i vodou. Buďte ale opatrní. „Čištění semišových bot na mokro bychom ale měli provádět co nejšetrnějším způsobem, bez jejich celkového namočení, aby se nám obuv neponičila,“ radí Veronika z CCC. Použít se dá mýdlová voda. Sušte je na vzdušném místě, nikdy ne na radiátoru. Ten by mohl být příčinou vyblednutí některých míst.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho :-) Děkujeme

Related posts

Leave a Comment