You are here
Jak funguje americká hypotéka? DOMOV 

Jak funguje americká hypotéka?

Přes značnou počáteční nedůvěru si americká hypotéka našla své pevné místo na finančním trhu. Její popularita je srovnatelná s klasickou hypotékou i úvěrem od banky. Využily ji již tisíce lidí a splnily si sen o bydlení či o nákupu nového automobilu. Jak přesně funguje? V čem jsou její hlavní výhody a nevýhody? Kde ji získat a na co si musíte dávat pozor? Zjistili jsme pro vás.

Americká hypotéka jako variabilnější varianta

S klasickou hypotékou má společného vlastně jen to, že nabízí i několik milionů korun. Zásadně se liší podmínkami získání. Abyste získali klasický hypoteční úvěr, musíte dokládat příjmy a banka si bude hodně důkladně prověřovat vaši bonitu, u americké hypotéky to neplatí. Je vázána na majetek – na nemovitost. Pokud vlastníte byt, dům či jiný objekt, máte vyhráno. Americká hypotéka je proto dostupná i pro osoby s nižšími příjmy.

Jak funguje v praxi?

Vaše nemovitost bude zastavena ve prospěch banky a vy dostanete peníze velmi rychle. Získáte maximálně 70 % hodnoty zastavené nemovitosti. K vyřízení budete potřebovat znalecký posudek nemovitosti. Vyžadován není u menších úvěrů cca do 500 000 Kč, záleží ale vždy na konkrétní bance. Americká hypotéka má tu výhodu, že nemusíte dokládat, za co jste peníze utratili. Můžete z ní financovat bydlení, ale třeba si i koupit automobil či cokoliv jiného. Od klasického úvěru se americká hypotéka liší hlavně nižším úrokem a tím, že si lze půjčit i několik milionů korun.

americká hypotéka

Kolik a jak dlouho budete splácet?

Výše splátky samozřejmě závisí na tom, kolik si půjčíte a jakou si nastavíte dobu splatnosti. Půjčit si lze 50 000 Kč a více a maximální doba splatnosti je 20 let. Pro konkrétní představu se podívejte na tento výpočet hypotéky. Sumu i dobu splácení si lze volit podle potřeb. Hlavně delší doba splatnosti je další výhodou oproti klasické půjčce v bance.

Počítejte, ať se nespálíte!

Když se pro americkou hypotéku rozhodnete, nedělejte ukvapené závěry. Buďte maximálně zodpovědní a vše si důkladně spočítejte. Musíte si nastavit takové splátky, aby bylo ve vašich silách řádně splácet. Pokud si s tím nevíte rady, raději investujte ještě několik tisíc korun navíc a nechte si poradit od finančního specialisty.

Uložit

Líbil se vám článek? Sdílejte ho :-) Děkujeme

Related posts

Leave a Comment