You are here
Jak americká hypotéka ke štěstí přidá… DOMOV 

Jak americká hypotéka ke štěstí přidá…

Už na začátku prosince vejde v platnost nový zákon o spotřebitelském úvěru. Jeho účelem je více chránit spotřebitele. Ochrannou ruku sice držet bude, jenže bude to také něco stát. Bankám i nebankovním společnostem poměrně dost komplikuje proces vyřízení úvěrů. Následek? Banky pravděpodobně budou klienty ještě více prověřovat a šance získat klasickou hypotéku se dost sníží. Netřeba házet flintu do žita, protože na finančním trhu je ještě americká hypotéka…

Americká hypotéka a dostupnost

Americká hypotéka je mladší sestřičkou klasické hypotéky, v mnohém jsou si podobné, v podmínkách se podstatně liší. Získání klasické je obtížnější, americká je mnohem dostupnější. Je to dáno především tím, že americká je neúčelová. To znamená, že si můžete půjčit na cokoliv. Klasická se používá výhradně na financování bydlení (koupě nebo rekonstrukce). Žadatelé se proto často potýkají se složitou administrativou i během doby splácení. Musí bance dokazovat profinancování peněz skrze faktury, nebo platit jednou za čas odhadce. S americkou hypotékou nic takového dělat nemusí. Mohou si třeba koupit automobil, bance je to úplně jedno. Méně podmínek také výrazně zkracuje proces vyřízení. Klasická se vyřizuje někdy i měsíce, americká jen několik dní, případě minut. U obou typů budete ručit nemovitostí. Zatímco u klasické lze získat úvěr až do 100 % hodnoty nemovitosti, u americké pouze do 70 %. Rozdíl je také v tom, že maximální splatnost americké hypotéky je 20 let!

Je dražší i levnější

Co se týče úrokové sazby, je na tom americká o něco hůře, ovšem stále je to výhodnější, než kdybyste si půjčovali peníze přes klasickou půjčku. Například neúčelová hypotéka Equa Bank má úrokovou sazbu jen 3,99 %, což rozhodně není moc a stále je to o polovinu nižší než u klasické půjčky. Jen o procento draží je americká hypotéka Moneta Money bank. Ta boduje rychlostí vyřízení – lze ji sjednat online do 2 minut.

Počítejte dobře!

Nikdy nedělejte ukvapené rozhodnutí. Než budete kontaktovat banku, důkladně si vše promyslete. Není nic horšího, než se uvázat ke splácení hypotéky a za několik let zjistit, že je to pro vás finančně neúnosné. Je chytré kontaktovat poradce a udělat si osobní finanční analýzu.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho :-) Děkujeme

Related posts

Leave a Comment