You are here
Důležité a současně jednoduché zásady péče o pleť na jaře: Buďte jarní vílou DOMOV Zdraví z přírody 

Důležité a současně jednoduché zásady péče o pleť na jaře: Buďte jarní vílou

Jaro je tu a sním i doba, kdy se musíte zaměřit na vaši pleť. Vše kvete, voní, probouzí se k životu a najednou je na světě prostě lépe. Abyste i vy zářila jako právě rozkvetlá květina a těšila se pozornosti okolí, musíte si najít chvilku a dopřát pleti jarní dávku péče.

Je to v podstatě velmi jednoduché, stačí, když budete dodržovat jednoduché zásady.

Naučte se aplikovat peeling

Je to znát na první pohled: pleť po zimě je zanesená nečistotami a unavená. Vše staré prostě musí pryč, a právě k tomu slouží peeling. Vyberte si ten, který vám bude příjemně vonět, ať si celou proceduru užijete i z tohoto hlediska.

Peeling obsahuje hrubé částečky, které dokáží z pleti odstranit nečistoty. Je nutné ho aplikovat pravidelně a poctivě. Najděte si každý večer cca 15 minut a aplikujte peeling na obličej nebo i na celé tělo. Po aplikaci nezapomeňte pokožku ošetřit, a to ideálně hydratačním mlékem nebo máslem.

Bylinky jsou výborné pomocnice. Jejich síla pleti prospívá.

Chraňte se před prvním sluníčkem

Možná i vás láká se vystavit prvním slunečným paprskům a hned zkraje jara nachytat bronz. Jenže takové chování si sebou vždy nese velké riziko. Můžete se lehce spálit a zadělat si na trable. Proto nechte opalování na později a chraňte pleť olejem, krémem nebo mlékem s SPF minimálně 20.

Změňte jídelníček

Celé tělo potřebuje na jaře posílit, sáhněte po ovoci a zelenině. Dopřejte si každý den salát nebo ovocnou svačinku. Uděláte skvělou věc pro svoje tělo a pleť bude díky přívalu vitamínů zářivější. Vyzkoušejte třeba toto speciální jarní smoothie.

Dopřejte si masku s bylinkami

A když si najdete každý týden asi půl hodinku na masku, bude to úplně nejlepší. Vyzkoušejte masky na pleť s jarními bylinkami: kopřivová maska, maska se sedmikráskou, maska se šeříkem nebo maska s okurkou.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho :-) Děkujeme

Related posts

Leave a Comment