You are here
Dovolená u Máchova jezera překoná i cestu do zahraničí DOMOV Tipy na výlety 

Dovolená u Máchova jezera překoná i cestu do zahraničí

Pobyt v cizině nemusí vždy být tou jedinou volbou. I v naší zemi existují pohádková místa, která stojí za pozornost. Nemusíte se navíc potýkat s jazykovou bariérou ani s výměnou měny. Vyhnete se problémům s pasy, celní kontrolou nebo se zdlouhavým odbavováním na letišti. Dovolená u Máchova jezera vám přitom může nabídnout stejně luxusní dovolenou jen bez slaného moře.

Využijte tuzemskou dovolenou naplno

Máchovo jezero nabízí spoustu možností pro aktivní vyžití. Najdete zde krásně upravené pláže, které jsou mnohdy čistší než mnohá turistická místa v cizině. U jezera nechybí ani tobogány, skluzavky a další vodní atrakce. Legenda tvrdí, že toto místo nechal kdysi vytvořit sám Karel IV., aby se mohl po lovecké akci kde osvěžit. Není proto divu, že se stalo vyhledávanou oblastí pro umělce, kteří věřili, že při jezeře získají potřebnou inspiraci.

Ubytujte se podle svého gusta

Máchovo jezero ubytování nabízí v několika formách pobytu. Pokud dáváte přednost romantickému přespávání pod stanem či v karavanu, hodí se vám prostor oblíbeného kempu přímo u jezera. Pro luxusnější pobyt určitě využijete některý z místních hotelů. Nechybí samozřejmě ani penziony nebo chatky máchovo jezero. Stravovat se můžete v některé z místních restaurací. Určitě vás potěší, že ceny jsou v nich mnohem nižší než jakékoliv obyčejné jídlo v zahraniční restauraci.

Prozkoumejte okolí Máchova jezera

V jeho okolí není nouze o nezapomenutelné výlety. Krásné zážitky nabídne plavba výletní lodí. Navštívit můžete i tropický aquapark, pokud toužíte přeci jen po troše exotiky. Nedaleký hrad Bezděz doslova vybízí k návštěvě. A pokud máte historické památky opravdu rádi, můžete připojit ke svým výletním cílům také Kokořín nebo Housku a završit svoje cestování návštěvou přírodní rezervace Swamp.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho :-) Děkujeme

Related posts

Leave a Comment