You are here
Do jaké míry si budete rozumět s přírodou vy? DOMOV Zdraví z přírody 

Do jaké míry si budete rozumět s přírodou vy?

Příroda je čarodějka, která má v rukou mocnou sílu. Co je nejkrásnější? Nabízí ji každému úplně zdarma a kdykoliv jen potřebuje. Pomůže vrátit úsměv na rty, vyřeší řadu zdravotních problémů, vnese do domova útulnost i vůni. Do jaké míry se podaří využít její dary vám?

Pomoc je všude kolem

cropped-bylinkovo-logo1-1Příroda nám dává dárky na každém kroku. I rostlinky, které vypadají jako plevel, v sobě mnohdy ukrývají neutušenou sílu. Naučte se je poznávat a třeba z každé procházky si domů přinést kousek přírodního bohatství. Jak na to? Praktickým pomocníkem je portál www.bylinkovo.cz. Obsahuje herbář bylinek s reálnými fotografiemi rostlin, podle kterých je snadno poznáte. Pokud máte chytrý telefon, stačí si herbář otevřít ve chvíli, díky jste bylinku v přírodě objevili a najít si, co před vámi leží za poklad. Herbář detailně popisuje vzhled každé bylinky a současně i stanoviště, kde obvykle roste, takže se nezmýlíte. Součástí popisu jsou i informace o účincích. Rychle se zorientujete a najdete si přesně ty, které vám pomohou vyřešit zdravotní trable.

Zpracování bylinek není žádná věda

Snadno si z každé bylinky připravíte lahodný čaj. Optimální dávka je půl hrsti bylin na 250 ml vody. Je lepší čaj zalévat vodou, která má méně než 100 stupňů. Do něj doporučujeme dát vždy i kousky ovoce (vhodné je jablko, třešně, hrušky i exotický ananas). Existuje ale mnohem více způsobů zpracování. Na webu najdete podrobné návody, například jak připravit bezinkový sirup, jak udělat domácí bylinkový olej a mnoho dalších.

bezinkový sirup

Ve většině případů vám to zabere jen několik minut. Naučíte se také využívat bylinky při vaření. Hned u prvního jídla poznáte, jak markantní rozdíl je, když do jídla přidáte čerstvou bylinku a ne „cosi“ z pytlíku.

Sdílení jako veliká výhoda

Web umožňuje každému se registrovat a sdílet s ostatními zkušenosti. Pokud máte co říci, neváhejte a podělte se o vaše vědomosti. Máte naopak otázky a ocenila byste radu? Zkuste to přes komentáře.

Jak jste na tom vy a bylinky? Využíváte je?

 

Líbil se vám článek? Sdílejte ho :-) Děkujeme

Related posts

Leave a Comment