You are here
Detoxikací organismu nastartujete hubnutí. Jak na ni? DOMOV Zdraví z přírody 

Detoxikací organismu nastartujete hubnutí. Jak na ni?

Zatímco někdo v podstatě ani netuší, co detoxikace zahrnuje, někdo provádí očistu organismu pravidelně. Špatný životní styl pověste jednou provždy na hřebík. Začněte se zdravým stravováním, které se pozitivně podepíše nejen na vaší postavě, ale také na vašem zdravotním stavu. S hubnutím ulevíte kloubům, ba dokonce i samotné páteři. Pravděpodobně si vzpomenete na nejednu probdělou noc, kdy vás trápily palčivé bolesti zad. Právě nadváha bývá většinou hlavní příčinou podobných obtíží. Ještě než se pustíte do jakéhokoliv hubnutí, výživoví poradci doporučují odstartovat další etapu života detoxikací.

Zřejmě se ptáte, co taková detoxikace organismu znamená pro tělo jako takové. V první řadě se z něj odplaví jedovaté zplodiny metabolismu a zároveň dojde k posílení činnosti vnitřních orgánů, jako jsou ledviny, játra, žaludek, střeva či plíce. Jakmile odejdou z těla všechny toxické látky, pocítíte také značné zlepšení stavu pokožky, zbavíte se chronických průjmů, plynatosti, bolestí hlavy, nechutenství a celkové únavy. Detoxikace je takový restart pro tělo.

Stravujete se odlehčeným jídlem

Očista těla je založena na příjmu odlehčených potravin, aby nedocházelo k výraznému zatížení trávicího systému. Většinou detoxikace trvá několik dnů, přičemž záleží na tom, jaký typ očisty dodržujete. Ovšem nejčastější jsou detoxikace založené na zeleninových a ovocných šťávách. Snad každý magazín o hubnutí vám poradí, že byste měli během těchto dnů přijímat sacharidy, proteiny, tuky, minerály a stopové prvky. Důležitý je mimo jiné i pitný režim, přičemž se doporučuje vypít alespoň tři až čtyři litry denně.

BMI kalkulačka vám prozradí, zda máte nadváhu

Občas ženy vidí svou postavu zkresleně. Obézní dámy se vidí v zrcadle hubené a naopak. Pravdu vám však řekne BMI kalkulačka, do níž zadáte rok narození, pohlaví, současnou váhu a výšku. Potom vám kalkulačka vypočítá BMI, tedy ukáže vám, zda máte nadváhu, normální váhu či podváhu. Jakmile výsledné číslo překračuje hranici 25, už máte nadváhu. Potom by měla nastoupit výše zmíněná detoxikace a následně i zdravé stravování. Jestliže si nedokážete představit, co takového si vařit, na internetu najdete spoustu tipů na zdravé recepty.

Pokud nedokážete začít, obraťte se na portál PestryJidelnicek.cz, jenž vám poskytne zdarma vyvážený a zdravý jídelníček, spoustu chutných receptů a neocenitelných rad.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho :-) Děkujeme

Related posts

Leave a Comment