You are here
Chybí vám doma úložný prostor? Vyřeší ho komoda! DOMOV 

Chybí vám doma úložný prostor? Vyřeší ho komoda!

Nemáte si kam dávat oblečení, ale další šatní skříň se do ložnice nevejde? Dětem se do skříně nevlezou všechny hračky? Není kam dávat deskové hry, které se vám válí v obývacím pokoji? Všechny tyto situace skvěle vyřeší komoda.

Komoda je častokrát opomíjený kus nábytku, přitom se hodí téměř do každé místnosti. Dá se sehnat v mnohých variantách – s šuplíky, poličkami, skříňkami se dvířky apod. Určitě najdete nějakou, která bude pasovat i do vašeho domova.

Od velkých skříní směrem ke komodám

Šatní skříně jsou výjimkou, ty si stále pořizujeme nejlépe od podlahy až ke stropu, trendem posledních let jsou dokonce vestavěné skříně, které nabízí opravdu pořádnou porci prostoru. Jinak ovšem nábytek v domácnosti minimalizujeme.

Dobrým příkladem je obývací pokoj. Zatímco dříve jsme si pořizovali velké sestavy, dnes kolikrát stačí komoda pod TV a je vystaráno. Méně nábytku znamená vzdušnější prostor, méně starostí při případném stěhování, malování, úklidu apod.

Je potřeba najít vhodný balanc

Jenže ne každá rodina si vystačí s jednou skříňkou pod televizí. Máte-li doma hodně věcí, nestyďte se investovat ještě do další komody do obývacího pokoje. Bude stát samostatně, na ni můžete postavit například nějakou květinu či jinou dekoraci.

A stejně tak může komoda dodat úložný prostor i do jiných místností vašeho domova. Hodí se do dětského pokoje, ložnice, a dokonce i do větší chodby. Stačí si jen vybrat ten správný design.

Jako úložný prostor jsou nejlepší uzavíratelné modely

Jestliže má komoda sloužit primárně jako úložný prostor, zapomeňte na modely s otevřenými policemi. Bude lepší, když své věci zavřete do šuplíku či do skříňky. Výšku a šířku vybírejte podle místa, které doma máte, a barvu? Ta je jen na vás. Do minimalisticky zařízeného interiéru se bude hodit komoda bílá lesk, do přírodně laděné domácnosti zase dekor dřeva. Sehnat se dá opravdu všechno, v nejhorším případě je vždycky možné vyrobit nábytek na míru.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho :-) Děkujeme

Related posts

Leave a Comment