You are here
Chraňte svá játra. Jak? DOMOV Zdraví z přírody 

Chraňte svá játra. Jak?

Záleží vám na vašem zdraví? Pokud ano, rozhodně je dobré znát správné cesty spojené s léčbou řady zdravotních problémů. Ty se dnes mohou týkat i jater. A to nejenom v případě, kdy holdujete alkoholu. Pokud máte problémy s játry, podívejte se s námi na to, jak se dají řešit.

Ideální je zvolit tu nejlepší možnou, tedy přírodní cestu. V takovém případě pomůže známý pestřec mariánský. O co se jedná? Je to poměrně hojně využívaná bylina, která má celou řadu velmi pozitivních účinků.

Primárně se používá hlavně v souvislosti s různými intoxikacemi, které mohou mít původ v:

  • Alkoholu
  • Drogách
  • Chemikáliích

Ideální i pro vaše játra

Stejně tak dokáže ostropestřec pomáhat třeba také při žloutence, nebo i při mononukleóze. Obojí jsou totiž nemoci, které přímo souvisí s játry. A zde se už poměrně jasně dostáváme k tomu, co tato bylina vlastně umí a proč byste si k ní měla najít cestu. Hlavním důvodem takového prospěchu je složení. Jednou z nejdůležitějších složek je silymarin. Ten je velmi silným antioxidantem, který hravě strčí do kapsy téměř všechny, které dosud znáte – třeba z vitamínové škály. Právě tento antioxidant, spolu s dalšími látkami dokáže detoxikovat a také posilovat játra. Má i pozitivní vliv na obnovu jaterních buněk, díky čemuž jsou dané orgány opět zdravější a lépe funkční.

Jak ostropestřec dostat do těla?

Pozitivní účinky i základní charakteristiku znáte. Nyní nastává další důležitá otázka. Ta se týká toho, jak danou látku nejlépe dostat do těla? Možností je hned celá řada. Jednou z těch hojně využívaných je rozhodně olej z plodu pestřce mariánského. Není to ale jediná možnost, protože stejně tak prospěšné mohou být i různé čaje, nebo odvary. Ani tím samozřejmě nekončíme, protože stejně tak mohou pomoci i různé tinktury, nebo například také drcená sušená bylina, která může jednoduše nahradit třeba klasické koření.

 

Líbil se vám článek? Sdílejte ho :-) Děkujeme

Related posts

Leave a Comment