You are here
Cestujte na vlastní pěst do zahraničí bezpečně DOMOV 

Cestujte na vlastní pěst do zahraničí bezpečně

Cestování do zahraničí je stále oblíbenější variantou letní i zimní dovolené pro jednotlivce nebo celé rodiny. Důvodem je možnost objevování odlišných kultur, životního stylu a gastronomie. Nové zážitky z cizích zemí zůstávají ve vzpomínkách lidí většinou napořád. Cestu do ciziny může zajistit cestovní kancelář, ale stejně tak dobře se do ciziny můžete vydat i na vlastní pěst. Měli byste si však před cestou pojistit, že bude bezpečná a bezproblémová ve všech ohledech.

Připravte se před cestou i na nemožné

Dříve, než vycestujete do zahraničí, není zlé zjistit si místní poměry. Každá země má své zvyklosti a odlišnou kulturu. To, co je v jedné naprosto přirozené, může být v té druhé trestné. Abyste se vyhnuli zbytečným nedorozuměním, informujte se o zemi, kde se chystáte strávit svoji dovolenou. Neuškodí zapsat si několik frází v jazyku cílové země. V mnohém vám pomohou i zkušenosti lidí, kteří už vybranou destinaci v minulosti navštívili.

Nenechávejte nic náhodě!

Sehnat v cizině pomoc v krizových situacích není tak snadné jako v domovině, kde rozumíte poměrům i jazykům. V zahraničí se nemusíte dostat ke všem běžným lékům, na které je vaše tělo zvyklé. Ty na bolest hlavy nebo zažívací obtíže je proto dobré mít sbalené s sebou. Sehnat ubytování je v cizině ještě snazší, než si myslíte. Můžete si ho zajistit dokonce až po příjezdu do cíle, což se vyplatí spíše lidem, kteří plánují objet více měst, nebo dokonce států. Pokud se chcete usadit po dobu své dovolené na jednom místě, raději neriskujte a zarezervujte si ubytování předem. Nejlacinější a nejdostupnější variantou jsou samozřejmě kempy, kterých je i v zahraničí dostatek.

Nevyrážejte bez pojištění

I když vaši dovolenou nebude zřizovat cestovní kancelář, rozhodně se neobejdete bez pojištění, a to ani v zemích, které jsou členy Evropské unie. Kartička pojištěnce vám možná zajistí ošetření, ale už vám neproplatí náklady za něj ani následnou léčbu. Určitě si proto před vycestováním sjednejte alespoň základní cestovní pojištění, jež vás ochrání v akutních případech před vysokými výdaji za zdravotní péči. Samozřejmě existuje i celá řada možností připojištění, která vám proplatí následnou hospitalizaci nebo zafinancují ztrátu zavazadel a poškození cizího majetku. Pro všechny případy mějte s sebou i jistou finanční rezervu, kterou dobře ukryjete pro případ nouze. Štěstí přeje připraveným a krásnou dovolenou si naplno užijete jedině tehdy, když si budete jistí, že jste chráněni.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho :-) Děkujeme

Related posts

Leave a Comment